به گزارش خبرگزاری برنا دراصفهان، مرضیه فرشاد با حضور در هشتاد و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان ،اظهار داشت:طی سه ماه نخست امسال بیش از ۱۰ هزار تماس تلفنی با خط ۱۲۳ در اصفهان برقرار شه است، از این تعداد تماس دو هزار و ۵۶۰ خدمات سیار انجام شده است.

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان ادامه داد:شهر اصفهان بیشترین تعداد چند قلوزایی در کشور را دارد وتا کنون چهار مورد پنج قلوزایی و ۱۴ مورد چهار قلوزایی، ۶۴۶ مورد سه قلوزایی و ۷۹۶ مورد دوقلوزایی در شهر اصفهان داشته‌ایم.

وی ادامه داد: هفت هزار بیمار اعصاب و روان در شهر اصفهان تحت پوشش بهزیستی قرار دارندکه در خصوص فضای فیزیکی برای ساماندهی این بیماران دچار مشکل هستیم.

فرشاد اظهار داشت:سال گذشته  ۱۰ هزار نفر به دفتر ثبت طلاق بهزیستی استان اصفهان  مراجعه کردند که این آمار در سه ماه نخست امسال سه هزار مورد بوده است وتا کنون ۲۰ درصد از این افراد به سازش رسیده‌اند.

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان در ادامه افزود:همچنین ۵۹ زن و دختر آسیب دیده در خانه سلامت بهزیستی از ابتدای امسال  نگهداری موقت شده اند.

وی ادامه داد:در سطح استان اصفهان ۱۷ مرکز اورژانس اجتماعی فعال است و ۱۲۳ کودک خیابانی در مراکز دولتی و ۱۵۰ نفر از این کودکان نیز در مراکز خصوصی نگهداری شده‌اند.

فرشاد ادامه داد: ۲۹۸ مرکز مهد کودک دراصفهان فعالیت دارد که ۲۰ هزار کودک در این مراکز خدمات دریافت می‌کنند.همچنین ۱۵ خانه کودک و نوجوان غیر دولتی در شهر اصفهان وجود دارد که در این خانه‌ها کودکان بی سرپرست و بد سرپرست  نگهداری می‌شوند.

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان تعداد کل دانش آموزان تحت پوشش بهزیستی در شهرستان اصفهان را ۶۵۰ نفر اعلام کرد و گفت: تعداد دانشجویان تحت پوشش این سازمان در اصفهان ۱۴۵ نفر است. ۷۲ مرکز توانبخشی نیز برای معلولان جسمی و حرکتی در شهر اصفهان فعال است.ازاین تعداد، دو مرکز توان‌افزایی جسمی حرکتی، ۱۴ مرکز نگهداری سالمندان و سه مرکز نگهداری بیماران اعصاب  و روان است.