به گزارش خبرگزاری برنا دراصفهان،مسعود گلشیرازی در نخستین نشست خبری دوره نهم اتاق بازرگانی ،صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان اظهار کرد: شرایط اقتصادی کشور می طلبد که مردم و مسئولان با روحیه جهادی معضلات مربوط به اقتصاد را رفع کنند.

وی ادامه داد: تحریم های بین المللی نشان داده جامعه ایران توانسته با قوت و زنده شادی خود را حفظ کند و باید ما نیز به عنوان اعضای اتاق بازرگانی بتوانیم در تحقق همگرایی اجتماعی هم اندیشی لازم را داشته باشیم.

رئیس اتاق بازرگانی استان اصفهان وجود تحریم ها را یک حسن دانست و تصریح کرد: در زمان تحریم ها مسئولان کشور اهمیت صادرات غیر نفتی خرد را متوجه شدند و ما شاهد این بودیم که صادرات نفتی کشور به صورت مستقیم مورد تحریم قرار گرفته است.

گلشیرازی ادامه داد: سامانه جامع ارزی کشور به شفافیت ارز کمک کرده و این سامانه زیرساختی است که باعث میشود ایران در آینده پیش رو گردش ارزی را مدیریت کند.

رئیس اتاق بازرگانی استان اصفهان افزود: موضوع بحث صادرات موضوعی است که باید برای آن برنامه ریزی داشته باشیم درحال حاضر  با کشور هایی که از لحاظ مذهبی،فرهنگی و سیاسی به ایران نزدیک است صادرات خوبی داشته ایم.

گلشیرازی گفت: معطوف عمل کردن، جزو اصلاحاتی است که در ساختار بودجه و برنامه ریزی هیئت رئیسه اتاق بازرگانی استان اصفهان قرار گرفته است.

وی با اشاره به برند سازی شهری، افزود: با توجه به درک صحیح از شرایط جنگ اقتصادی در اکوسیستم اقتصادی استان، کلیه عناصر مربوط به این فضا دور یکدیگر جمع شده اند و برند شهری به عنوان یکی از زیر ساخت های تحقق گذر از جنگ اقتصادی اتفاق خوبی است که در سطح استان اصفهان افتاد.

رئیس اتاق بازرگانی استان اصفهان با اشاره به کارت های عضویت و بازرگانی افزود: به دلیل عدم شفافیت در سامانه اطلاعاتی کشور از سال گذشته با تصویب هیئت نمایندگان اتاق ایران و شورای عالی نظارت چهارچوبی جهت احراز صلاحیت داوطلبین عضویت در اتاق صورت گرفت  و تا کنون ۲۵درصد اعضای اتاق مورد رصد قرار گرفته اند.

گلشیرازی ادامه داد: در کل اتاق های کشور ۶۰ هزار کارت عضویت فعال است که ۷درصد از آنها در استان اصفهان مشغول هستند.

وی از اقدام مشترک اتاق بازرگانی استان اصفهان با شرکت شهرک های صنعتی خبر داد و گفت: در نظر داریم شرکت های نو آورانه که دراستان اصفهان فعال  هستند را در مجموعه ای گرداوری کرده و شهرکی برای آنها تاسیس کنیم.

در ادامه این نشست،رضا برادران عضو هیئت رئیسه بازرگانی ،صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان در ارتباط با تغییر واحد پول ایران از ریال به تومان، اظهار کرد: این طرح دارای معایب و مزایای مختلفی است که نمی توان منکر مزایای این طرح نسبت به معایبش شد.

وی با اشاره به مزایای این طرح گفت:  کاهش تورم، سهولت در نقل و انتقال پول، کاهش هزینه چاپ اسکناس، تقویت ظاهری پول ملی، سادگی مالی و آثار مثبت روانی در جامعه از جمله مزین های این طرح است. البته این معایبی را به همراه دارد که می توان به هزینه سنگین حذف اسکناس،احتمال کاهش درآمد صادراتی و سختی اجرایی این طرح اشاره کرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: