به گزارش خبرگزاری برنا دراصفهان،عباس رضایی بعد از ظهر سه‌شنبه در همایش گرامیداشت تشکل‌ها ومشارکت‌های اجتماعی در سالن شریعتی دانشگاه علوم‌ پزشکی اصفهان اظهار کرد: سه اصل بقای سازمان های مردم نهاد داوطلبانه، غیرانتفاعی و غیرسیاسی بودن آنهاست که برای  استمرار فعالیت خود باید به این سه نکته توجه کنند.

وی با اشاره به ضرورت وجود سمن‌ها در شرایط فعلی نظام جمهوری اسلامی، تصریح کرد: جایگاه سازمان‌های مردم نهاد باید تعریف و به آنها بها داده شود ونبود برنامه‌های راهبردی کلان یکی از ضعف های سمن ها به حساب می آید.

استاندار اصفهان با بیان اینکه سمن‌ها باید به عرصه اداره شهرها وارد شوند، اظهار کرد: سمن ها باید در شرایط بحرانی نقش پررنگی داشته باشند.

رضایی با اشاره به نخستین سازمان مردم نهاد ایران، افزود: نخستین سازمان مردم نهاد جمهوری اسلامی، همان انقلاب حضرت امام است که سمنی متحد، یکپارچه، همدل و مردمی تشکیل دادند و ایشان توانایی لازم برای شکل‌دهی ساختاری کلان در سطح ملی را داشتند.

وی ادامه داد: امروزه سازمان‌های مردم نهاد در سطح کلان در حال تغییر هستند و شکل خاصی به خود گرفته و نقش جهانی یافته اند .

استاندار در پایان گفت:هیچ دولتی نمی‌تواند بدون همراهی و مشارکت مردمی، فعالیت‌های خود را به سرانجام برساند و ما امروز می‌توانیم برای پیشبرد اهداف سیاسی، اجتماعی و اقتصادی کشور از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد استفاده کنیم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: