به گزارش خبرگزاری برنادراصفهان،بهروز مهدلو درهمایش آشنایی با بخشنامه های سازمان امور مالیاتی ضمن تشکر از تعامل اتاق بازرگانی اصفهان برای برگزاری همایشهای آموزشی اظهار داشت: به دلیل لزوم آگاهی فعالان اقتصادی و مدیران مالی ازتغییرات سریع ایجاد شده در روند پرونده های مالیاتی، این سازمان جهت شفاف سازی اطلاعات آماده است.

وی با بیان اینکه مالیات پاکترین سوخت اقتصادی در هر کشور می باشد، افزود: تامین  هزینه های جاری دولت از طریق مالیات، افزایش شفافیت هزینه کرد بودجه وهمچنین ارتقاء تامین هزینه ها و ثبات در تامین بودجه را به دنبال خواهد داشت.

مدیر کل امور مالیاتی استان اصفهان با تاکید بر اینکه بیش از 90 درصد هزینه دولت ها و هزینه های عمومی درکشورهای توسعه یافته از طریق مالیات تامین می شود، تصریح کرد: از سوی دیگر دولت نیز موظف است خدمات ایده آلی را به شهروندان و فعالان اقتصادی ارایه نماید.

 مهدلو با اشاره به اینکه از 468 هزار میلیارد تومان کل بودجه دولت در سالجاری حدود 30 درصد آن سهم مالیات می باشد، افزود:  کشور ما برای تامین هزینه ها از درآمدهای مالیاتی با کشورهای توسعه یافته دارای فاصله زیادی است. وی توجه به تولید را جزو الزامات کشورهای موفق و پیشرو دانست و افزود: حفظ تولید و ارتقای آن در کاهش نرخ بیکاری و تبعات اجتماعی آن نقش مهمی داشته و  لازم است دولت حمایتهای ویژه ای از تولید کنندگان داشته باشد.

وی تصویب بسته حمایتی اداره کل امور مالیاتی استان اصفهان از کلیه واحدهای تولیدی و غیر تولیدی دارای بیش از پنجاه نفر اشتغال را یکی از اقدامات موثر در راستای رونق تولید دانست و گفت: این اتفاق منجر به ادامه این رویه در دیگر دستگاههای اجرایی استان شد.

مدیر کل امور مالیاتی استان اصفهان تقسیط طولانی مدت بیش از 4هزار پرونده مالیاتی، بخشودگی جرایم بیش از 8 هزار و 600 پرونده، کاهش 70 درصدی علی الراسی دفاتر و... را از جمله دستاوردهای تصویب این بسته حمایتی از ابتدای خرداد ماه تا ابتدای شهریورماه بیان کرد.

مهدلو همچنین از اقدام این سازمان جهت معرفی مودیان خوش حساب خبر داد و تصریح کرد: مودیان دریک بازه زمانی می توانند از حداکثر بخشودگی جرایم قابل بخشش برای مالیات عملکرد و بخشش کامل جرایم ارزش افزوده استفاده نمایند.

 وی تاکید کرد: بر اساس فرصتی که سازمان امور مالیاتی ایجاد نموده مودیانی که تا پایان مهرماه نسبت به پرداخت اصل مالیات خود اقدام نمایند مشمول بخشودگی صد درصدی جرایم قابل بخشودگی خواهند شد و در صورت عدم پرداخت، بدهی مالیاتی قطعی شده این امکان در سال آینده فراهم نخواهد بود.

 مهدلو شناسایی بیش از 6 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی و اقدام جهت وصول آن را یکی دیگر از فعالیت های اداره امور مالیاتی استان اعلام نمود.

مدیر کل امور مالیاتی استان اصفهان همچنین از جلوگیری از ایجاد شرکت های صوری طی هشت ماه گذشته در استان اصفهان ابراز خرسندی نمود و افزود: سازمان امور مالیاتی در جایگاهی قرار گرفته است که می تواند ظرف چند روز به شفاف سازی فعالیت شرکت های مختلف بپردازد.   

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: