به گزارش خبرگزاری برنا در اصفهان، علی دهنوی با اشاره به جمع آوری پسماند شهر اصفهان به صورت ویژه در ایام محرم به ویژه در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی، اظهار کرد: میزان پسماند جمع آوری شده در روزهای هجدهم، نوزدهم و بیستم شهریورماه سال جاری معادل دو هزار و 466 تن بوده است.

وی افزود: میانگین جمع آوری پسماند در این روزها بین 850 تا 900 تن بوده که یکی از دلایل آن استفاده بیشتر مردم از نذورات و به دنبال آن کاهش تولید پسماند خانگی است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه بیشترین پسماند جمع آوری شده در این سه روز نیز شامل ظروف یک بار مصرفی است که از سوی هیأت های عزاداری و روضه ها برای ارایه نذورات مورد استفاده قرار گرفته است، گفت: به طور کلی روزانه حدود هزار تن پسماند در کارخانه پسماند شهر اصفهان پردازش می شود.

پردیس نمایشگاهی محیط زیست شهر اصفهان در مرحله طراحی است

وی همچنین در مورد راه اندازی پردیس نمایشگاهی محیط زیست شهر اصفهان که در مرحله طراحی، قرار دارد افزود: این کار برای اولین بار در سطح کشور اجرایی می شود و قرار است از فناوری های نوین دنیا برای آموزش در این پردیس استفاده کنیم.  

دهنوی تصریح کرد: اعتبار مورد نیاز برای ساخت این پردیس یک میلیارد تومان است و در قالب یک مجتمع آموزشی و فرهنگی سه طبقه در کنار فرهنگسرای فیزیک و سلامت شهر اصفهان در خیابان جی ساخته می شود.

وی اظهار کرد: زمین در نظر گرفته شده برای این طرح حدود 600 مترمربع است که در قالب یک پردیس، در طول سال، نمایشگاهی دائمی در خصوص محیط زیست و پسماند، برای مباحث آموزشی به همه افراد به ویژه دانش آموزان و کودکان در اختیار خواهد گذاشت.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: