به گزارش خبرگزاری برنا دراصفهان، نمایشگاه "نارونی که باد از پولک هایش بادبان می سازد"نمایشگاهی از اثارکیوان مهجور،هنرمند برجسته اصفهانی است.

کیوان مهجور در سال 1327 به دنیا آمد. برای یادگیری نقاشی و مینیاتور نزد «حاج مصورالملکی» مینیاتوریست و نقاش مشهور اصفهان به شاگردی می‌رود و کار خود را در همان سال‌های نوجوانی آغاز می‌کند.

بعد از تحصیلات متوسطه‌اش در اصفهان برای ادامه‌ی تحصیل در رشته ادبیات فارسی به دانشگاه شیراز می‌رود و در همینجاست که ادبیات با زبان نقاشی در کارهای او حضور پیدا می‌کند. بعد از پایان دوره‌ی کارشناسی در تهران اقامت گزیده و اولین آثارش، عمدتا در قالب طرح و آثار گرافیک در روزنامه‌ی آیندگان و فصلنامه «فرهنگ و زندگی» منتشر می‌شوند. 

از سال 1352 به عنوان یکی از برنامه‌ریزان فرهنگسرای نیاوران که محل عرضه آثار پر ارزش هنری در سال های پنجاه بود، مشغول به کار می‌شود و در همین دوران انتشارات «نشر آزاد» را با همراهی «امید روحانی» راه اندازی می‌کند. نشر آزاد با چاپ «معصوم پنجم» اثر مشهور «هوشنگ گلشیری» به چاپ و انتشار مجموعه‌ای از آثار متفاوت شهرت می‌یابد که طراحی شمار قابل توجهی از کتاب‌های آن نشر، به قلم کیوان مهجور بود.

 کارهای او معمولا طرح‌ها و نقاشی‌های سیاه و سفیدی هستند که  به نوعی یادداشت‌های روزانه، داستان‌ها و شعرهای او به زبان تصویر هستند.

این نمایشگاه تا ۶ آبان ماه  از ساعت۴:۳۰ الی ۸:۳۰ بعد از ظهر در گالری متن واقع در خیابان آبشار اول پلاک ٢٥ پابرجا است.

 

 
 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: