به گزارش خبرگزاری برنا در اصفهان،محمدرضا بزرگ زاد که نویسندگی، طراحی و کارگردانی این اثر را به عهده دارد، اظهار داشت: تئاتر "مرشد عباس" با حضور 15 بازیگر از سه نسل تئاتر اصفهان به روی صحنه می رود.

وی در ادامه افزود: "مرشد عباس" نمایشی اجتماعی است که با نقد رفتارهای متداول شهروندی و به نمایش گذاشتن عواقب این رفتار، رویدادی ناشی از عدم وفای به عهد در امر خرید و فروش یک آپارتمان مسکونی را به عنوان سر رشته روابط علت و معلولی رویدادهای  درام بر می گزیند و شخصیت های نمایش از طریق نوع واکنش به این عهد شکنی معرفی می شوند.

کارگردان این تئاتر با بیان اینکه این تئاتر دو قصه موازی را روایت می‌کند، تصریح کرد: نویسنده از طریق روایت این قصه تلاش می کند  توجه مخاطب را به حوزه رفتارگرایی دینی از طریق برجسته کردن فضایل اخلاقی از جمله وفای به عهد در شخصیت حضرت ابوالفضل العباس و  از طریق پیشبرد موازی قصه نمایش با  تعزیه معروف به پشت خیمه که در آن حضرت ابوالفضل پیشنهاد شمر ابن ذی الجوشن را برای دست شستن  از بیعت امام رد می کند، رفتار ناب دینی را با رفتار اجتماعی معاصر مقایسه کند.

بزرگ زاد گفت: تئاتر باید با همه اقشار جامعه ارتباط برقرار کند و قصه های آشنا و روزمره شان را به تصویر بکشد تا مردم انعکاسی از زندگی عادی خود را در آن ببینند و درس بگیرند.

وی خاطرنشان کرد: علاقه مندان برای خرید بلیط این تئاتر می توانند به سایت partakticket.com مراجعه کرده و  یا با شماره 09136301762 تماس حاصل کنند.