به گزارش خبرگزاری برنا در اصفهان، محمدرضا متین پور، بابیان اینکه این نهاد برای همه مددجویان تحت حمایت خود پوشش بیمه تکمیلی درمان ایجاد کرده است، گفت: خدمات این بیمه تکمیلی در دو سطح به مددجویان ارائه می‌شود که سطح اول به همه آن‌ها و سطح دوم به 4958 بیمار خاص، صعب‌العلاج و زمین‌گیر تحت حمایت ارائه می‌شود.

وی بابیان اینکه فرانشیز خدمات درمانی بیماران صعب‌العلاج تحت حمایت کمیته امداد اصفهان به‌طور کامل توسط این نهاد پرداخت می‌شود، خاطرنشان کرد: علاوه بر این، بیماران صعب‌العلاج ۳۰ درصد بیشتر از سایر مددجویان تحت حمایت کمک هزینه های درمانی دریافت می‌کنند.

متین پور بابیان اینکه کهولت سن جامعه تحت حمایت کمیته امداد اصفهان خطر ابتلا به بیماری صعب‌العلاج را در میان آن‌ها افزایش می‌دهد، افزود: بیشترین بیماری صعب‌العلاج در بین مددجویان کمیته امداد اصفهان زمین‌گیر شدن به علت پیری، بیمارهای مادرزادی و بیماری‌های مزمن روانی است.

وی تأکید کرد: نزدیک به 51 درصد از جامعه تحت حمایت این نهاد در استان اصفهان را سالمندان ۶۰ سال به بالا  تشکیل می‌دهند.

مدیرکل کمیته امداد اصفهان بابیان اینکه علاوه بر بیماران صعب‌العلاج، 1243 بیمار زمین‌گیر نیازمند مراقبت، تحت حمایت این نهاد هستند، عنوان کرد: ماهیانه مبلغی به عنوان کمک‌هزینه پرستاری به این نیازمندان پرداخت می‌شود و اقلامی مانند دستگاه اکسیژن ساز، ویلچر و تخت طبی، رایگان در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد.

متین پور به امکانات مناسب درمانی موجود در اصفهان اشاره کرد و گفت: مددجویانی که از استان‌های دیگر برای بهره‌مندی از این امکانات به اصفهان سفر می‌کنند از خدمات اسکان و پذیرایی برخوردار می‌شوند.