به گزارش خبرگزاری برنا در اصفهان،مهدی سلیمانی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت:  ۱۶۰ هزار تبعه خارجی در اصفهان داریم که تبعیت آنها  در ۱۲ شهرستان استان مجاز  بوده و ۱۱۰ هزار نفر از آنها کارت اقامت دارند و ۵۰ هزار نفر نیز دارای گذرنامه تاریخ دار معتبر کشور خود هستند.

وی در ادامه تصریح کرد: بیش از ۲۰ هزار پروانه کار در استان اصفهان برای اتباع خارجی صادر شده است و این اتباع در ۶۶ رشته شغلی که ایرانی ها کمتر در آنها مایل به کارهستند مشغول به فعالیت هستند.

 مدیرکل امور اتباع خارجی استانداری اصفهان  گفت: در دانشگاه‌های استان اصفهان  ۲۴۰۰دانشجوی خارجی مشغول تحصیل هستند و در حوزه‌های علمیه نیز ۶۰۰ طلاب خارجی درس می‌خوانند. در حوزه بهداشت و درمان نیز با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، خدمات رایگان درمانی به اتباع خارجی ارائه می‌دهیم.

سلیمانی افزود: بر اساس قانون، کارگروه فرهنگی اتباع خارجی در استان‌ها تشکیل شده است. امسال همچنین با رشد ۱۶۰ درصدی حضور اتباع خارجی در مراسم اربعین روبرو بودیم و  ۱۸ هزار نفر از این اتباع برای مراسم اربعین حسینی به کربلا رفتند.

مدیرکل امور اتباع خارجی استانداری اصفهان در پایان گفت: بیش از نود و هشت درصد اتباع خارجی ساکن در استان اصفهان، افغان هستند و حدود ۵ هزار تبعه عراقی هم در این استان سکونت دارند.افرادی که بدون مجوز در استان اصفهان زندگی می کنند توسط نیروی انتظامی دستگیر و به کشور خود هدایت می شوند.