به گزارش خبرگزاری برنا در اصفهان،حیدر قاسمی در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهارداشت: امروز نظام سلطه تمام توان خود را برای فشار  به انقلاب اسلامی به کار گرفته است و مسئولان هم در همین شرایط سخت کار می‌کنند وامیدواریم در همین شرایط انتخابات آرامی پیش رو داشته باشیم.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان گفت: امروز آفرینش امید درجامعه با وجود دشمنی های خارجی وظیفه همه ما   است و در انتخابات پیش رو باید از دسته‌بندی‌ها پرهیز کرد. این انتخابات نخستین انتخاباتی است که در گام دوم انقلاب اسلامی برگزار می‌شود.

وی در ادامه در رابطه با الکترونیک شدن انتخابات گفت: دستگاه‌های احراز هویت در تمام شعب رأی‌گیری مستقر خواهند شد.تاکنون برگزاری انتخابات به صورت الکترونیک در استان اصفهان قطعیت ندارد و تنها ممکن است در تعدادی از شهرها انتخابات به شکل تمام الکترونیک همچون دوره گذشته برگزار شود.

قاسمی در ادامه افزود: در انتخابات گذشته میزان مشارکت مردم در  کشورحدود ۶۰ درصد بوده است که  البته میانگین مشارکت مردم استان اصفهان در انتخابات در بیشتر مواقع ۲ درصد کمتر از میانگین کشوری است.

وی اظهار داشت: برنامه‌های انتخابات  با برگزاری جلسات وکمیته‌ها ازچندماه قبل آغاز شده است  اما   فرایند اصلی  انتخابات از ۱۰ آذرماه با ثبت‌نام کاندیداها آغاز می‌شود

قاسمی در رابطه با شفافیت مالی هزینه های کاندیداها ادامه داد: در اصلاحیه قانون ۱۳۹۵ دستگاه نظارتی بر منابع مالی  کاندیداها نظارت خواهند کرد تا چگونگی هزینه کرد کاندیداها شفاف‌سازی شود.

وی درباره آمار صندوق های اخذ رای در دوره های پیشین انتخابات گفت: در انتخابات گذشته مجلس در استان اصفهان ۲۸۰۰ صندوق رأی داشتیم که برای انتخابات این دوره با توجه به افزایش جمعیت چیزی حدود ۳ هزار صندوق اخذ رأی در استان خواهیم داشت.

قاسمی درپاسخ به انتقادی در رابطه با کم شدن  نشست  با احزاب در این دوره از استانداری  ، خاطرنشان کرد:   احزاب باید خودشان جلسه بگذارند و از استانداری برای حضور در این جلسات دعوت کنند. با این حال استانداری همچنان جلسات جدیدی با احزاب استان برگزار کرده‌ایم اما احزاب نباید فعالیتشان را به جلسات استانداری محدود کنند.

وی درباره تعیین تکلیف فرمانداری ها در شرق اصفهان گفت: در فرمانداری‌هایی که با سرپرستی اداره می‌شوند هیچ مشکلی وجود ندارد و مسئولیت سرپرست نیز کمتر از مدیران نیست.

معاون سیاسی استانداری اصفهان افزود:در کشور ما فراز و فرود زیاد بوده است اما فشار حال حاضر  ازطریق  نظام سلطه بی سابقه بوده است و بخشی از فشار و دغدغه به مردم سرایت کرده است.خروج آمریکا از برجام و منع تجارت با ایران و تعاملات اقتصادی شرایط سختی ایجاد کرده اما انصافا از طرف دولت با همدلی در قوا و محوریت رهبر شرایط مدیریت شد.