به گزارش خبرگزاری برنا در اصفهان، جمعی از نمایندگان صنف اساتید حق‌التدریس اصفهان در نشستی با زهرا سعیدی، نماینده مجلس شورای اسلامی به بیان دغدغه‌ها و مشکلات اساتید حق‌التدریس پرداختند و راجع به راهکارهای حل مشکلات و بهبود وضعیت معیشتی این قشر فرهیخته همفکری کردند.

 در این نشست، عبدالله رحیمی، رئیس انجمن صنف اساتید حق‌التدریس استان اصفهان با اشاره به خدمات اساتید حق‌التدریس در حوزه آموزش و پژوهش ابراز امیدواری کرد: مراکز دانشگاهی و پژوهشی به‌طور شایسته و درخور از این پتانسیل علمی، کمال استفاده را ببرند. 

در ادامه نمایندگان دغدغه‌های جامعه اساتید حق‌التدریس از جمله عدم پوشش بیمه، نداشتن امنیت شغلی، رکود علمی اساتید و مالیات بر درآمد را طرح و از نماینده مجلس در خواست کردند در راستای حل این مشکلات همفکری و اساتید را یاری کند.

سعیدی در این نشست از عدم رسیدگی و پیگیری مشکلات اساتید حق‌التدریس ابراز تأسف کرد و با اشاره به ظرفیت‌های مجلس در اصلاح تبصره ۲ ماده ۸۶ قانون مالیات‌های مستقیم و توجه به مطالبات اساتید در برنامه هفتم توسعه  اظهار کرد: امیدوار هستیم در آینده با پیگیری نمایندگان مجلس، شاهد بررسی و حل مشکلات اساتید حق‌التدریس در مجلس شورای اسلامی باشیم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: