به گزارش خبرگزاری برنا در اصفهان، سید رضا جعفریان فر با اشاره به برنامه مجموعه مدیریت شهری برای مقابله با سیلاب ها در شهر اصفهان به اتخاذ دو روش علمی و عملی اشاره و اظهار داشت: در رویکرد علمی چندین جلسه در اتاق فکر مدیریت بحران شهرداری اصفهان برگزار و منتج به یک پروپوزال و طرح پیشنهادی شده که برای شهرداری های مناطق 15 گانه ارسال و نظرات آنها برای بررسی این طرح مدنظر قرار گرفته است.  

وی ادامه داد: در این اتاق فکر هفت نفر از اساتید دانشگاه اصفهان و دانشگاه صنعتی نیز حضور دارند و در حال حاضر با دریافت نظرات از مناطق، تجزیه و تحلیل ها آغاز شده است و همچنین شرح خدمات سازمان طراحی به منظور بازنگری در تغییر طرح های شهری که برای مناطق سه و 13 نوشته شده بود به همراه شرح خدماتی که وزارت کشور ابلاغ کرده بود، مورد بررسی دقیق قرار گرفته است.  

مدیر بحران و پدافند غیرعامل شهرداری اصفهان افزود: در نهایت پس از بررسی های کارشناسی، یک شرح خدمات واحد برای انجام طرح مطالعات آبخیزداری و جمع آوری و استحصال سیلاب مناطق 15 گانه تهیه شده و برای انتخاب مشاور جهت انجام مطالعات به معاونت برنامه ریزی شهرداری اصفهان ارسال شده است.

وی با بیان اینکه در حوزه عملی برای مقابله با سیلاب ها از مهرماه به همه مناطق و سازمان های شهرداری ابلاغ شده است که به صورت مستمر کارگروه های مربوطه را برگزار کنند، گفت: چندین کارگروه از جمله سیلاب، اطفای حریق و امداد و نجات، اطلاع رسانی و هشدار زیرنظر مدیریت بحران فعالیت می کند که با برگزاری جلسات مستمر آخرین وضعیت ها را رسیدگی می کنند.

جعفریان فر بیان کرد: بر اساس قانون جدید مدیریت بحران، جلسات مدیریت بحران باید به صورت فصلی برگزار شود و اکنون این دستورالعمل در همه مناطق 15 گانه و سازمان های شهرداری اجرا می شود.

همه مناطق به موتور کف کش برای جمع آوری سیلاب مجهز است

وی با اشاره به اینکه شهرداری اصفهان در همه مناطق 15 گانه، پایگاه های پشتیبانی مدیریت بحران دارد که هر پایگاه به یکصد نوع ابزار و تجهیزات مقابله با بحران، مجهز است، افزود: یکی از ابزارهای مهم برای مقابله با سیلاب در مناطق شهری، موتور کف کش برای جمع آوری سیلاب است که همه مناطق حداقل به یک دستگاه مجهز و برخی مناطق چندین دستگاه در اختیار دارند که در صورت لزوم در اختیار سایر مناطق قرار می دهند. 

مدیر بحران و پدافند غیرعامل شهرداری اصفهان تصریح کرد: مناطق 13، 5 و 6 که در شیب کوه صفه، قائمیه، دشت ها و اراضی قرار دارد ممکن است در صورت بروز سیلاب به کمک دیگر مناطق نیاز داشته باشند و بنابراین باید از اکنون برای آن ها برنامه ریزی بهتری برای مقابله با خطر داشت.  

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: