به گزارش خبرگزاری برنا دراصفهان، قدرت اله نوروزی، شهردار اصفهان گفت: در شهر اصفهان ۹ ایستگاه سنجش کیفیت هوا متعلق به شهرداری است که به منظور توسعه این خدمات، در بودجه سال آینده راه اندازی ۶ ایستگاه دیگر پیش بینی شده که از شرق اصفهان تا سپاهان شهر را پوشش خواهد داد.

وی درباره ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوا اظهار کرد: سایر دستگاه‌های اجرایی استان هم مجهز به این ایستگاه‌ها هستند، اما اذعان دارند وضعیت شهرداری در این زمینه مطلوب است. به منظور توسعه این خدمات، در بودجه سال آینده راه اندازی ۶ ایستگاه دیگر پیش بینی شده که از شرق اصفهان تا سپاهان شهر را پوشش دهد.

نوروزی تاکید کرد: راه اندازی هر ایستگاه در بخش تجهیز و نگهداری هزینه سنگینی برای ما دارد، اما برای ما سلامت مردم دارای درجه اهمیت ویژه‌ای است. از همین رو به دنبال این هستیم، آزمایشگاه مرجع کیفیت هوا را در شهر اصفهان راه اندازی کنیم تا نه تنها همه ایستگاه‌های شهر و استان اصفهان بلکه کل کشور کالیبره شود. این آزمایشگاه می‌تواند همه دستگاه‌ها را تنظیم کرده و از این طریق به کاهش آلودگی هوا کمک کند.

وی در مورد آلودگی هوای شهر اصفهان با تاکید بر اینکه این وضعیت بیشتر در آذرماه تا دی ماه برقرار است، تصریح کرد: همه شهروندان باید در این زمینه همکاری جدی کنند. در زمستان به دلیل پایداری هوا اگر باد و باران نیاید هوا دچار سکون و آلودگی می‌شود. ذرات معلق در اصفهان بالاست و علت آلودگی هوا در این شهر هم به همین پدیده ارتباط دارد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: