به گزارش خبرگزاری برنا در اصفهان، در یکصد و نهمین جلسه شورای اسلامی شهر اصفهان، خیابان حدفاصل خیابان‌های سلمان فارسی و جی در منطقه چهار که پیشتر بدون مصوبه شورای شهر "اردیبهشت" نام گرفته بود، با تصویب شورای شهر، از این پس به نام "جی‌شیر" خواهد بود.

کتابخانه متعلق به شهرداری اصفهان در خیابان معراج، خیابان میثم در منطقه ۱۰، به نام "ماهدخت همایی" نامگداری شد؛ دلیل این نامگذاری وجود دو ساختمان به نام استاد همایی در این منطقه بود که به پاسداشت اقدامات ماهدخت همایی در جمع‌آوری آثار پدر خود، جلال‌الدین همایی، به نام وی نامگذاری شد.

مجموعه فرهنگی تازه احداث شده در شهرک مهدیه منطقه ۱۲ نیز به نام استاد "جمشید مظاهری"، اصفهان شناس فقید برای پاسداشت از زحمات وی در حوزه ادبیات و نگارش تاریخ اصفهان و تخت فولاد نامگداری شد.

همچنین با تصویب شورای شهر نام دکتر "محمدباقر کتابی"، مفسر قرآن و مثنوی‌پژوه بر یک مجموعه فرهنگی نوساز در منطقه ۱۲ نقش بست. 

در خیابان بهارستان، خیابان امین نیز مجموعه فرهنگی ساخته شده به نام "زینت‌السادات امامی" از اساتید هنر چرم و صنایع دستی نامگداری شد؛ وجه تسمیه این مجموعه فرهنگی، به دلیل ان است که این مرکز در زمینه ایجاد اشتغال خانگی و کارآفرینی بانوان فعالیت می‌کند.

یکی از کوچه‌های پیرامون فلکه نگین در مجاورت معاونت خدمات شهری منطقه ۱۲ که به خیابان فرعی ۲۰۰ متری تبدیل شده بود، از این پس به نام "گلشن راز" که نام اثری از شیخ محمود شبستری است، نامیده می‌شود.

با مصوبه شورای شهر در این حلسه، در بزرگراه میرزا کوچک خان و نیز خیابان اشرفی اصفهانی جنب سودان، پل‌های عابرپیاده‌ای به ترتیب به نام "شهید عباسعلی فدا" و "شهید حج‌الاسلام قنبری" نامگذاری شد.

یک مجموعه ورزشی ویژه بانوان در منطقه پنج نیز، به دلیل مجاورت با محله ارامنه نشین اصفهان، به نام "آیلین ملکیان" بازیکن و سرمربی تیم ملی بستکبال بانوان نامگداری شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: