به گزارش خبرگزاری برنا در اصفهان،طلایه داران گردشگری ایران سه کانون مهم فرهنگی و تاریخی و هویتی این سرزمین یعنی اصفهان، شیراز و  یزد هستند. این سه محور با در برگرفتن تعداد فراوان آثار تاریخی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی خود در طول تاریخ، جایگاه مهم و برجسته ای در جذب گردشگران داخلی و خارجی داشته است.

 

در همین راستا و به منظور گسترش و تقویت حوزه های گردشگری، علمی و پژوهشی بین شهرهای اصفهان، شیراز و یزد و با عنایت به وجه مشترک گردشگری فرهنگی و تاریخی میان آن ها، تلاشی مستمر در خصوص ارتقای هرچه بیشتر سطح همکاری به منظور گسترش تبادلات مرتبط با رونق گردشگری و همچنین اعتلای فرهنگی و هویت این سرزمین و شناساندن ظرفیت های فرهنگی، تمدنی و تاریخی این کانون به جهانیان انجام شده است.

 

در ادامه این تلاش ها، در بهمن ماه 98 همزمان به چهل و یکمین جشن پیروزی انقلاب اسلامی  تفاهم نامه همکاری گردشگری طلایه داران گردشگری ایران بین معاونان و روسای سازمان های فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری های شهر اصفهان، شیراز و یزد در شهر یزد منعقد شد.

رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان گفت: انعقاد این تفاهم نامه بسیار ارزشمند است چون شهر موجودی زنده است که در فرآیند مدنی رشد و توسعه پیدا می کند.

محمد عیدی اظهار داشت: باید با شهر مانند موجودی زنده برخورد کرد چون رفتارهای دوگانه شهرها را اذیت می کند و تبعاتش دامنگیر شهروندان می شود.

وی با بیان اینکه در ایران توسعه پایدار و فرهنگی می تواند مشکلات را کاهش دهد، افزود: باید با توجه به این دو رهیافت جهان شهرهایی شامل اصفهان شیرا، تبریز، کرمان، یزد به کانون های میان فرهنگی تبدیل شوند و برای اینکه به توسعه پایدار و کانون میان فرهنگی رسید باید به سراغ شهرهای فرهنگی رفت.

رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان ادامه داد: جهان شهرهایی که کانون میان فرهنگی عنوان می شوند با کشورهای دیگر در تماس بودند.

عیدی در توضیح شهر فرهنگی افزود: شهری فرهنگی است که زیست پذیر و معناگرا باشد و اگر شهری پاسخ شهروندان را داد زیست پذیر است.

وی در پایان با بیان اهمیت افزایش رونق گردشگری در کشور خاطرنشان کرد: از جمله فرآیندهای رونق حوزه گردشگری، دموکراتیزه کردن و مدنی کردن گردشگری است که باید هرچه زودتر به آن کمک شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: