به گزارش خبرگزاری برنا در اصفهان،مازیار صفائی اظهار کرد: شهرداری رضوانشهر پس از تشکیل جلسه ستاد مدیریت بحران با لغو مرخصی همه نیروها و بهره‌گیری از همه امکانات و ماشین‌آلات از روزهای گذشته در حالت آماده‌باش کامل برای مقابله با حوادث احتمالی ناشی از بارش برف است و برای نیروهای عملیاتی شهرداری لباس‌های گرم به ویژه بادگیر و چکمه تهیه شده است.

شهردار رضوانشهر گفت: برف روب‌ها بر روی ماشین‌آلات سنگین نصب شده است و چهار دستگاه کامیون، یک دستگاه لودر اجاره‌ای، یک دستگاه بیل بکهو متعلق به شهرداری و دو دستگاه بکهو اجاره‌ای و یک دستگاه بابکت در زمان بارش برف در مسیرهای مختلف شهر آماده خدمت‌رسانی است.

صفائی ادامه داد: درختان پر خطر در آبان‌ماه امسال شاخه‌زنی شده است و هنگام بارش و نشست برف روی شاخه‌های درختان، آن‌ها را پاک‌سازی و از آسیب احتمالی به آن‌ها جلوگیری می‌شود.

وی گفت: حدود ۴۰۰ کیسه نمک و بیش از ۲۰۰ کیسه شن آماده شده است و با توجه به کوهستانی نبودن رضوانشهر و اینکه نیاز به جانمایی کیسه‌های نمک و شن در سطح شهر نیست، این مواد در محوطه شهرداری دپو و در صورت نیاز استفاده می‌شود.

شهردار رضوانشهر تاکید کرد: شهرداری رضوانشهر تلاش می‌کند تا در زمان بارش برف با باز نگه داشتن معابر اصلی و مسیرهای منتهی به مراکز درمانی و محل‌های خرید، زمینه آرامش و نشاط هر چه بیشتر شهروندان را فراهم کند.

صفایی گفت: شهرداری رضوانشهر برای اسکان افراد بی‌خانمان گرمخانه ندارد، اما پنج واحد آپارتمان تک خوابه برای اسکان اضطراری آن‌ها در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: سامانه تماس ۱۳۷ و تلفن‌های گویای شهرداری رضوانشهر برای پاسخگویی شبانه‌روزی به شهروندان آمادگی دارد.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: