به گزارش خبرگزاری برنا در اصفهان،سرهنگ "محمدرضا محمدی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اصفهان اظهار داشت: طبق قانون، استفاده از شیشه دودی به نحوی که راننده و سرنشین خودرو قابل تشخیص نباشند، تخلف محسوب شده و برای این خودرو‌ها در داخل شهر اصفهان ۵۰ هزار تومان جریمه اعمال می‌شود.

وی گفت: هیچکدام از خودرو‌های داخل، با شیشه دودی تولید نمی‌شوند و خودرو‌های خارجی وارداتی بعضاً دارای شیشه‌ها فتوکرومیک هستند که همانند عینک‌های فتوکروم عمل می‌کنند لذا مغابرتی با ضوابط ندارند.

این مقام انتظامی بیان داشت: برخی رانندگان اقدام به نصب برچسب‌های دودی بر روی شیشه‌های خودرو می‌کنند که این امر علاوه بر کاهش دید به ویژه در شرایط نامساعد جوی و یا در شب؛ مانع دیده شدن راننده و سرنشین داخل خودرو نیز می‌شود.

سرهنگ محمدی خاطرنشان کرد: به دلیل آنکه استاندارد و ضابطه خاصی برای میزان غلظت شیشه دودی خودرو‌ها وجود ندارد، پلیس در بخشنامه‌ها و اطلاعیه‌ها خود اعلام کرده است؛ اگر از فاصله ۳ متری به تشخیص ماموران پلیس راهور، داخل خودرو و راننده و سرنشینان آن قابل مشاهده نباشد طبق مقررات، شیشه دودی غیرمجاز تلقی شده و مورد اعمال قانون قرار خواهند گرفت.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اصفهان خاطر نشان کرد: همچنین در مراکز تعویض پلاک نیز تا رفع برچسب شیشه دودی غیرمجاز، شماره گذاری وسیله نقلیه صورت نخواهد گرفت.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: