به گزارش خبرگزاری برنا در اصفهان،حیدرعلی عابدی با بیان اینکه لازم است مسئولان رابطه خود را با مردم افزایش دهند، اظهار کرد: باید سوالات و دغدغه‌های مردم در خصوص ویروس کرونا به طور کامل و مناسب پاسخ داده شود.

وی با اشاره به اهمیت فضای مجازی در میان مردم تصریح کرد: لازم است مسوولان مربوطه به سوالات مردم، به خصوص مواردی که در این فضا مطرح می‌شود، توجه کرده و اقدام به پاسخگویی صریح و روشن کنند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برخی معتقد هستند، وزارت بهداشت آمار درست مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا را اعلام نمی‌کند، تاکید کرد: باید توجه داشت وزارت بهداشت می‌تواند آمار مراجعان به مراکز درمانی، افراد مشکوک ابتلا به ویروس، افراد قطعی برای ابتلا و نیز در انتها افرادی که به سلامت از مراکز ترخیص می‌شوند را به مردم اطلاع‌رسانی کند.

وی همچنین آموزش صحیح به مردم را بسیار با اهمیت دانست و افزود: گروه‌های حساس از جمله افرادی که مشکلات و بیماری‌های خاص مانند بیماری‌های تنفسی، قلبی، ضعف ایمنی، دیابت و کلیه دارند خود را در محیط ایزوله قرار داده و در خانه بمانند.

عابدی به تشکیل ستاد ملی مدیریت و مقابله با کروناویروس در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اشاره کرد و ادامه داد: این ستاد تصمیمات لازم جهت مقابله با کرونا ویروس را اتخاذ خواهد کرد.

وی با بیان اینکه باید مراقبت در منزل را در موارد مشکوک به ابتلا توسعه دهیم، گفت: بسیاری از موارد را با مراقبت در خانه می‌توان رفع کرد و این مسئله می‌تواند برای پشتیبانی از بیمارستان‌ها مفید باشد چون ازدحام زیاد در مراکز درمانی، خدمات‌رسانی این مراکز را دچار اختلال خواهد کرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: