به گزارش خبزگزاری برنا در اصفهان، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به هفت صبح امروز جمعه- یکم فروردین ماه - با میانگین ۱۰۹ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس ثبت شد.

همچنین کیفیت هوای این کلانشهر در نخستین ساعات صبح امروز با میانگین ساعتی ۶۶ در وضعیت سالم است.

بر این اساس شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد روی عدد ۵۵، خیابان استانداری و بزرگراه خرازی روی عدد ۶۹ و خیابان دانشگاه روی عدد ۶۷ گزارش می‌شود.

همچنین کیفیت هوا در شهرهای مبارکه با میانگین ۶۰، کاشان با میانگین ۶۶ و نجف آباد با میانگین ۶۱ در وضعیت سالم و در شاهین شهر با میانگین ۱۰۷ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس است‌.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق ( ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: