به گزارش خبرگزاری برنا در اصفهان، ایوب درویشی  در دیدار با شورای هیئات مذهبی، سمن ها، خیریه ها و فعالان فضای مجازی، گفت: آنچه امروز همه کارشناسان بر آن اتفاق نظر دارند، در خانه ماندن و پرهیز از حضور در اجتماعات است‌ زیرا بهترین اقدام برای شکست زنجیره کرونا است.

وی ادامه داد: هیئت های مذهبی، سمن ها و خیریه ها، افزون بر ظرفیت حمایتی، ظرفیت های بسیاری در حوزه اطلاع رسانی و آگاه سازی در جامعه و کمک به مدیریت این بیماری دارند.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری اصفهان افزود: استان اصفهان از ابتدای اسفند ماه عزم خود را برای مقابله با این بیماری جزم کرد و تمام ظرفیت ها اعم از ظرفیت های بهداشتی، اداری، قضایی، انتظامی، نظامی و توانمندی های مردمی در کنار هم به منظور پیشگیری و مقابله با این بیماری بسیج شد.

وی اضافه کرد: در همین راستا طرح ایجاد ایستگاههای سلامت در ورودی شهر با هدف اقناع سازی مسافران برای انصراف از سفر به اصفهان و همچنین غربالگری و هدایت افراد بیمار و مشکوک به مراکز درمانی با بهره‌گیری از توان بسیج، هلال احمر، میراث فرهنگی و گردشگری، راهداری، فرمانداری ها و شهرداری ها اجرا شد.

دبیر ستاد استانی پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا گفت: تعطیلی مراکز اسکان مسافر از قبیل مهمانپذیر ها، مسافر خانه ها، مهمانسراها، خانه های استیجاری، کمپ ها و تعطیلی تمامی مراکز گردشگری، تفریحی و رفاهی و ممنوعیت ارائه تسهیلات به مسافران از دیگر اقداماتی است که با هدف قطع زنجیره کرونا و جلوگیری از انتقال و جابجایی این ویروس در حال اجرا است.

وی تاکید کرد: بخش عمده موفقیت این طرح ها به همراهی و همکاری آحاد افراد جامعه نیازمند است و رسانه‌ها، ظرفیت فضای مجازی و نهادهای مردمی می‌توانند این حساسیت‌زایی را در جامعه بوجود آورند.

درویشی اظهار کرد: متاسفانه درصد پایینی از افراد جامعه هنوز این مساله را جدی نگرفته اند و همین افراد هم می توانند خطرپذیری جامعه را افزایش دهند.

وی خاطر نشان کرد: البته تلاش برای گندزدایی و ضد عفونی معابر، وسایل حمل و نقل عمومی، ادارات و اماکن توسط ادارات، نهادها و سازمان های مختلف به ویژه شهرداری ها و بسیج در حال پیگیری است.

همچنین در این جلسه تعدادی از روسا و مدیران خیریه ها، سمن ها، هیئت های مذهبی و فعالان مجازی به بیان اقدامات خود در این زمینه و آمادگی خود برای ادامه این مسیر تا ریشه کنی این بیماری پرداختند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: