به گزارش خبرگزاری برنا در اصفهان،حسین امیری  گفت: با توجه به اینکه کره زمین تحت فشار مسائل زیادی از جمله آلودگی‌های زیست محیطی است، از سال ۲۰۰۷ گروهی ایده «ساعت زمین» را ابداع کردند تا ساعتی برای حفظ کره زمین اختصاص یابد.

وی افزود: در رویداد «ساعت زمین» مردم ۶۰ دقیقه حفاظت از کره زمین را مد نظر قرار می‌دهند که شامل حفاظت از آب، خاک، جنگل، اقیانوس و دیگر منابع طبیعی است.

معاون خدمات شهری شهردار اصفهان با بیان اینکه از سال ۲۰۰۷ تاکنون آخرین شنبه ماه مارس هر سال از ساعت ۲۰:۳۰ دقیقه تا ۲۱:۳۰ رویداد ساعت زمین در اکثر شهرهای دنیا اجرا شده است، تصریح کرد: شهرداری اصفهان نیز از هشت سال گذشته تاکنون در رویداد ساعت زمین شرکت کرده و امسال نیز این رویداد را در عمارت تاریخی عالی قاپو واقع در میدان نقش جهان برگزار خواهد کرد.

وی ادامه داد: رویداد ساعت زمین در نهمین روز از فروردین ماه سال‌جاری از ساعت ۲۰:۳۰ تا ۲۱:۳۰ برگزار و چراغ‌های عمارت عالی قاپو خاموش خواهد شد.

امیری تاکید کرد: با توجه به شرایط ایجاد شده به دلیل شیوع ویروس کرونا رویداد ساعت زمین در عمارت عالی قاپو بدون حضور شهروندان و مسئولان برگزار می‌شود و انتظار می‌رود شهروندان از طریق شبکه‌های مجازی تماشاگر این رویداد مهم باشند.

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: