به گزارش خبرگزاری برنا در اصفهان،محمدرضا بنکدار  اظهار کرد: کارگاه‌های خط دو متروی اصفهان که از ابتدای امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل بود، امابا شرط رعایت فواصل اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی ستاد مقابله بارزه با شیوع کرونا، تا پایان هفته جاری فعالیت‌ها از سر گرفته شود.

وی ادامه داد:تونل‌هایایستگاه خط دو همچنین  آن در حال احداث است، ایستگاه قدس به عنوان یازدهمین ایستگاه خط دو مترو تعیین پیمانکار شده و عملیات اجرایی آن تا دو ماه آینده آغاز می‌شود.

مدیرعامل سازمان قطار شهری اصفهان طول خط دو قطار شهری اصفهان را ۱۴.۵ کیلومتر و دارای ۱۶ ایستگاه عنوان کرد و افزود: در یک سال گذشته کارگاه‌های ایجاد ۱۰ ایستگاه خط دو مترو فعال شده و تاکنون پیشرفت‌های خوبی داشته است.

وی خاطرنشان کرد: روش اجرای خط دو مترو اصفهان زیرزمینی است به همین دلیل شهروندان روند اجرای این پروژه را احساس نمی‌کنند، زیرا ابتدا ایستگاه‌ها احداث و پس از آن TBM وارد ایستگاه می‌شود؛ این موضوع، معضلات ترافیکی و مشکلات ساخت را به حداقل می‌رساند.

بنکدار گفت: شفت جبهه دوم خط دو متروی اصفهان از سمت ایستگاه مدرس نجفی طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا خردادماه سال جاری اجرا و عملیات حفاری آن تا مردادماه آغاز خواهد شد.

مدیرعامل سازمان قطار شهری اصفهان تاکید کرد: احداث ایستگاه‌های خط دوم قطار شهری با برنامه‌ریزی دقیق‌تر زمانی صورت گرفته بدین ترتیب که پیش از عبور TBM از محل ایستگاه، سازه نگهبان و سازه اصلی ایستگاه ساخته خواهد شد تا ضمن صرفه‌جویی در هزینه‌ها، ایستگاه‌ها با کیفیت بهتری آب‌بندی شود.

بنکدار ادامه داد: سعی و تلاش سازمان قطار شهری اصفهان در ساخت خط دوم، توجه به رویکرد فنی اقتصادی به منظور کاهش هزینه‌ها در زمان بوده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: