به گزارش خبرگزاری برنا از اصفهان،حجت الله علی عسگریان اظهار کرد:اداره کل هواشناسی استان اصفهان در اطلاعیه‌ای جدید اعلام کرد از امروز جمعه ۲۲ فروردین وزش باد شدید و توفان لحظه‌ای در مناطق جنوب، شرق و جنوب شرقی استان پیش بینی می‌شود.

وی ادامه داد:این پدیده روز شنبه بسیاری از مناطق استان را درگیر خواهد کرد و احتمال شکستن درختان فرسوده و کهنسال، آسیب به سازه‌های موقت، احتمال وارد آمدن خسارت به تاسیسات شهری و روستایی و اختلال در تردد محور‌های مواصلاتی به ویژه شرق و جنوب استان در این مدت وجود دارد.

بارش متناوب رگبار همراه با رعد و برق، وزش باد به نسبت شدید در بسیاری از مناطق استان و بارش تگرگ و برف در مناطق مستعد و ارتفاعات غربی استان پیش بینی می‌شود.

وی ادامه داد: فردا شنبه، وزش باد شدید پدیده غالب استان خواهد بود واحتمال وقوع توفان لحظه‌ای در نیمه جنوبی اصفهان وجود دارد.

کارشناس پیش بینی هوای استان اصفهان با بیان اینکه دمای هوا در ۲۴ ساعت آینده بین یک تا دو درجه در نوسان خواهد بود، ادامه داد: کلانشهر اصفهان با دمای ۲۰ درجه سانتی گراد بالای صفر و بویین میاندشت با دمای دو درجه سانتی گراد بالای صفر به ترتیب گرمترین و خنک‌ترین مناطق استان پیش بینی می‌شود.

علی عسگریان اضافه کرد: بیشینه دما در کلانشهر اصفهان امروز به ۲۰ درجه سانتی گراد بالای صفر و کمینه دما صبح فردا به هشت درجه سانتی گراد بالای صفر می‌رسد.

وی با اشاره به بارندگی‌های ۲۴ ساعت گذشته در سطح استان، گفت: بیشترین بارش‌ها از سمیرم با میانگین ۳۱.۳ میلی متر، آران و بیدگل با میانگین ۱۴ میلی متر، دهق با میانگین ۱۰.۸ میلی متر، فریدونشهر با میانگین ۱۰.۲ میلی متر، کاشان با میانگین ۱۰ میلی متر و داران با میانگین ۸.۸ میلی متر گزارش شده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: