به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری برنا؛ اخبار مهم و پر بازدید گروه اقتصادی برنا به شرح زیر است:

 

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران و هند:

ایران ۱۰ میلیارد دلار صادرات به هند دارد/ تعرفه ترجیحی تراز تجاری با هند را ۵۰ درصد افزایش می‌دهد

نایب رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و هند میزان مجموع صادرات رسمی نفتی و غیر نفتی ایران به هند را ۱۰ میلیارد دلار اعلام کرد که ۲ میلیارد دلار آن صادرات غیر نفتی است.

*******

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق:

صادرات ایران به عراق به قوت خود باقی است/ عراق جایگزینی برای برق ایران ندارد/ مذاکرات برای بازگشایی مرزهای جنوبی ایران و عراق ادامه دارد

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق در خصوص وضعیت تجارت مشترک ایران با این کشور گفت: در سال گذشته ایران حدود 12 میلیارد دلار صادرات به عراق داشت و پیش‌بینی می‌شود که صادرات در سال 99 نیز به همین میزان برسد.

******

رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن ایران:

خواسته ما بازگشت به قیمت‌گذاری بر حسب نرخ های بین‌المللی است/ استخراج سنگ آهن و تولید فرآورده‌های آن برعکس فولادی‌ها از هیچ یارانه و تسهیلات دولتی برخوردار نیست

رئیس انجمن سنگ آهن ایران از دغدغه فعالین این بخش در مورد قیمت‌گذاری محصولات می‌گوید آن هم در شرایطی که استخراج سنگ آهن و تولید آن از هیچ یارانه و تسهیلات دولتی برخوردار نیستند.

******

خبرهای خوش وزیر نیرو برای شرق نشینان کشور در حوزه آب

وزیر نیرو گفت: فردا در استان سیستان و بلوچستان در بخش آب طرح های عمده ای را رسما مورد بهره برداری قرار می دهیم و افتتاح می شود.

******

بن‌بست صادراتی برای یک اقتصاد صادرات‌ محور؛

پیامدهای کووید19 برای سومین اقتصاد بزرگ جهان

سومین اقتصاد بزرگ جهان با تنگنای اقتصادی متاثر از شیوع کووید19 رو‌به‌رو است. ژاپن صادرات محور حالا نفوذ بسیار کمتری به بازارهای خارجی دارد و بیماری مانع از ورود گردشگرانی شده که رونق اقتصادی را برای آن به ارمغان می‌آوردند.

*******

قیمت سکه و طلا امروز ۳۱ اردیبهشت ۹۹/ شیب افزایش قیمت طلا ملایم شد

شیب افزایش قیمت سکه و طلا امروز بر خلاف روز گذشته، برای سکه تند‌‌تر و برای طلا ملایم‌تر بود.

******

بورس امروز 31 اردیبهشت 99/ افت 15 هزار واحدی شاخص کل/ بازار به سمت سهم‌های کوچک حرکت کرد

بازار بورس در معاملات امروز با افت همراه شد اما مساله مهم افت شاخص کل این بود که سهم‌های شاخص ساز با رسیدن به منطقه اشباع خرید آن را پایین کشیدند و بازار به سمت سهم‌های کوچک حرکت کرد.

*******

واکنش نوبخت به گزارش کذب، جهت دار و تخریبی صدا و سیما/ عذرخواهی و تصحیح این خطای فاحش کمترین انتظار است

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه در خصوص گزارش صدا و سیما که سازمان برنامه را متهم به انبار کردن خودرو کرده بود، واکنش نشان داد.

*******

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران:

پرونده بوی بد اطراف فرودگاه امام(ره) به قوه قضائیه می رود

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: دامداری ها و شرکت هایی که قانون را در مورد رفع بوی بد ناشی از فعالیت های خود رعایت نمی کنند پس از هشدار به مراجع قضایی معرفی می شوند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: