به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری برنا، قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدییت آمریکا با 91 سنت افزایش برابر با 2.34 درصد به 39 دلار و 75 سنت به ازای هر بشکه رسید.

هر بشکه نفت خام برنت نیز در معاملات امروز با 91 سنت رشد برابر با 2.19 درصد با قیمت 42 دلار و 37 سنت داد و ستد شد.

برخی خبرها حاکی از آن است که پایبندی اوپکی‌ها به توافق کاهش تولید در حال بهبود است و این کشورها بر این مساله تاکید دارند.

تولید روزانه نفت اعضای اوپک براساس گزارش منابع ثانویه در ماه مه (اردیبهشت - خرداد) روزانه 6 میلیون و 300 هزار بشکه کاهش یافت.

بر اساس گزارش دبیرخانه سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)، 13 عضو اوپک براساس تازه‌ترین گزارش دبیرخانه این سازمان، در ماه مه سال 200 میلادی 6 میلیون و 300 هزار بشکه کمتر از 30 میلیون و 495 هزار بشکه ماه آوریل، نفت تولید کردند.

مجموع تولید 13 عضو اوپک در ماه مه روزانه 24 میلیون و 195 هزار بشکه بوده است.

اعضای اوپک در نشست ماه آوریل با همراهی متحدان غیراوپکی خود بر سر کاهش تولید روزانه 9 میلیون و 700 هزار بشکه برای ماه مه و ژوئن به توافق رسیدند، کاهش تولید اعضای اوپک نتیجه نشست ماه آوریل است.

عربستان، امارات و کویت به ترتیب با کاهش تولید روزانه 3 میلیون و 160 هزار، یک میلیون و 364 هزار بشکه و 921 هزار بشکه بیشترین کاهش تولید را در ماه مه امسال داشتند.

همین موضوع تا حدودی کفه عرضه را در بازار تحت تاثیر قرار خواهد داد.

از این رو پیش‌بینی‌ها نسبت به آینده بازار با چشم‌انداز روشنی همراه شدند و قیمت‌ها بر این اساس با افزایش همراه شد.

علاوه بر این برخی بر این باورند که بسیاری از صنایع دیگر با مساله شیوع ویروس کرونا کنار آمده‌اند و تقاضا در حال بهبود است. این موضوع به خودی خود تا حدودی بهبود بازارها را به همراه داشته است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: