به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، مصطفی رجبی مشهدی با بیان این‌که سوخت اصلی نیروگاه‌های کشور گاز است، خاطرنشان کرد: وزارتخانه های نفت و نیرو تعاملی تنگاتنگ در همه حوزه های مشترک از جمله تامین سوخت نیروگاه ها دارند.

رجبی مشهدی ادامه داد:  با هدف بهره‌گیری از تمام ظرفیت های ایجاد شده برای تامین برق و نیروگاه های احداث شده توسط همه دستگاه‌ها، در حال هماهنگی برای استفاده از واحدهای نیروگاه‌های وزارت نفت در ایام پیک تابستان هستیم.

وی یاداور شد: وزارتخانه‌های نفت و نیرو در فصل زمستان نیز همکاری های خوبی برای تامین سوخت کشور انجام داده‌بودند و با بهره‌گیری از تجارت گذشته، هم‌اکنون در حال برنامه‌ریزی برای استفاده از واحدهای نیروگاهی احداث شده توسط وزارت نفت هستیم.

سخنگوی صنعت برق اظهار کرد: استفاده از ظرفیت‌های ایجاد شده در حوزه انرژی کشور برای تامین برق در فصل تابستان، باعث خواهد شد تا از ایجاد هزینه‌های بیشتر جلوگیری شود.

رجبی مشهدی اضافه کرد: برخی از واحدهای پتروشیمی و پالایشگاهی کشور به منظور تامین نیاز داخلی برق خود اقدام به احداث نیروگاه کرده بودند که پس از هماهنگی و تعامل برای و بررسی فنی نحوه اتصال نیروگاه‌های وزارت نفت به شبکه، از ظرفیت‌های مذکور برای تامین برق کشور در پیک تابستان کمک گرفته شود.

سخنگوی صنعت برق اذعان کرد: همه ظرفیت‌های لازم را برای تامین برق پایدار مردم به کار خواهیم گرفت که البته بهره‌گیری از این پتانسیل‌ها در سایه تعامل و همکاری بین دستگاهی امکان پذیر شده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: