به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، نادر پسنده، با اشاره به اینکه هم اکنون بیش از ۱۵ هزارتن سوخت کم گوگرد به صورت ماهانه تولید می‌شود، گفت: ناوگان دریایی کشورمان، کمبودی از بابت تامین سوخت کم گوگرد داخلی ندارد.

مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در مورد آخرین وضعیت سوخت تولید سوخت کم گوگرد و تأمین نیاز ناوگان کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و شرکت ملی نفتکش توسط پالایشگاه‌های داخلی کشور، افزود: با پیگیری سازمان بنادر و دریانوردی و تلاش مسئولان شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران، در حال حاضر ماهانه بیش از ۱۵ هزارتن سوخت مورد نیاز شرکت‌های کشتیرانی و نفتکش در بخش سوخت کم گوگرد از سوی یکی از پالایشگاه‌های کشور تولید و از طریق بورس به شرکت‌های کشتیرانی واگذارمی شود؛ این ظرفیت تا ۸۰ هزارتن به صورت ماهانه و برای تمام خطوط کشتیرانی قابل افزایش است.

به گفته مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، با توجه به طرح توسعه یکی از پالایشگاه‌های کشور، ظرفیت شکل گرفته برای تولید سوخت کم گوگرد به بیش از ۲ میلیون تن تولید سالانه افزایش پیدا می‌کند.

پسنده تاکید کرد: در حال حاضر ناوگان دریایی جمهوری اسلامی ایران، کمبودی از بابت تأمین سوخت کم گوگرد داخلی ندارد و این سوخت به میزان مورد نیاز در اختیار شرکت‌های کشتیرانی قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه میزان سوخت تولید شده برای هر میزان از توسعه و رونق حمل و نقل دریایی کشور است، گفت: اگر در آینده جهشی در حوزه و بازار حمل و نقل دریایی داشته باشیم سوخت کم گوگرد می‌تواند نیاز به وجود آمده را به صورت کامل پوشش دهد و در عین حال از آن در صنعت بانکرینگ (سوخت رسانی) استفاده کرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: