به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری برنا، پس از ریزش‌های چند روز اخیر بازار بورس و توقف چند نماد پالایشی جهت اعلام جزییات تاثیر تخفیف نرخ خوراک که جز نمادهای صندوق پالایشی یکم نیز بودند امروز مدت پذیره‌نویسی پالایشی یکم از سوی سازمان بورس یک هفته تمدید شد. پذیره‌نویسی سهام پالایشی یکم (دارا دوم) با نماد پالایش از ۵ شهریور آغاز شد و حداکثر تعداد واحدهای سرمایه‌گذاری قابل خریداری توسط هر شخص حقیقی دارای کد ملی، ۵۰۰ واحد سرمایه‌گذاری است.

صندوق دارا دوم به دلیل اینکه متولی آن شرکت پالایش و پخش است به اسم «پالایشی یکم» با نماد «پالایش» نام‌گذاری شده است و افرادی که صندوق دارا اول را در سقف دو میلیون تومان و با تخفیف 20 درصدی خریداری کردند این فرصت را دارند تا سقف سه میلیون تومان سهام پالایشی یکم (صندوق دارا دوم) را خریداری کنند.

پالایشی یکم شامل سهام شرکت‌های پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت تبریز و پالایش نفت تهران است و کارشناسان بازار سرمایه پیش‌بینی می کنند با توجه به اینکه حدود یک میلیارد دلار تخفیف خوارک به پالایشگاه های تعلق خواهد گرفت،این شرکت‌ها در آینده سود‌آوری مناسب داشته باشند.

پذیره‌نویسی سهام پالایشی یکم از طریق مراجعه غیرحضوری به کارگزاری ‌ها و سامانه‌ های آنلاین معاملاتی و درگاه‌ های غیرحضوری و اپلیکیشن بانک‎ها انجام خواهد گرفت، علاوه بر درگاه‌های بانکی، قرار است ۱۵ شعب منتخب بانکی هم پذیره‌نویسی این صندوق را انجام می‌دهند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: