به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «مهدی صادقی نیارکی» در نشست بررسی مهمترین چالش‌های صنعت نوشت افزار و لوازم‌التحریر با تاکید بر اتخاذ تمهیداتی برای جبران زیان‌های اقتصادی ناشی از کاهش تقاضای نوشت افزار به دلیل شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: صنایع متعددی به دلیل کاهش متقاضی و محدودیت‌های فضای کسب و کار با مشکلات مالی روبه رو شده‌اند و تمهیداتی برای آسیب‌های اقتصادی-صنعتی ناشی از این بیماری در نظر گرفته شد.

وی با اشاره به دغدغه تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان صنعت نوشت افزار تصریح کرد: این بخش نیز بر خلاف آغاز سال تحصیلی با کاهش متقاضی روبه رو بوده و ضروری است برای کاهش آسیب‌های اقتصادی به این صنعت، تدابیری در نظر گرفته شود.

وی افزود: این صنعت در شرایط کنونی با تکیه بر توسعه ساخت داخل و ممنوعیت ورود محصولات مشابه خارجی اقدامات خوبی را انجام داده است و بازار با کمبود لوازم‌التحریر روبه رو نیست.

معاون امور صنایع وزارت صنعت خاطرنشان کرد: در حال حاضر تسهیلاتی برای صنایع آسیب دیده از شیوع بیماری کرونا در نظر گرفته شده است و در تلاش هستیم تا صنعت نوشت افزار نیز از حمایت‌های دولت برای بهبود وضعیت تولید وتوانمندسازی بهره مند شود.

نمایندگان صنعت نوشت افزار با طرح مشکلات و چالش‌های پیش روی این صنعت از استقبال نکردن دانش آموزان و دانشجویان از خرید این وسایل، در شرایط کنونی اظهار نارضایتی کرده و خواستار اتخاذ تدابیری برای جبران زیان‌های اقتصادی ناشی از کاهش تقاضا در شرایط کنونی شدند.

تسریع در ترخیص مواد اولیه مورد نیاز از گمرک و همکاری بانک مرکزی برای تخصیص ارز مورد نیاز این صنعت نیز از جمله دغدغه‌هایی بود که در این نشست به آن پرداخته شده و تصمیماتی برای بهبود وضعیت این صنعت اتخاذ شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: