به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا به نقل از روابط عمومی ذوب آهن اصفهان، طی نشستی مدیرعامل، رئیس هیئت مدیره و جمعی از دیگر مسئولین ذوب آهن اصفهان با حضور در معدن زغالسنگ کرمان که با حضور باقر نیک طبع مدیرعامل، هیئت مدیره و کارشناسان معدنی شرکت معادن زغال سنگ کرمان برگزار می‌شد، مدیرعامل ذوب آهن اصفهان گفت : حدود ۱۵ درصد از نیاز زغالسنگ ذوب آهن اصفهان از کرمان تامین می شود و با وجود پتانسیل بالایی که در محدوده‌های شناسایی شده کرمان وجود دارد ، هدف گذاری ما برای ۳۰ درصد است. در واقع از مجموع یک میلیون و هفتصد هزار تن نیاز ذوب آهن اصفهان به کنسانتره زغالسنگ می‌توان، ۵۰۰ هزار تن را از کرمان تامین نمود.

وی افزود : از نظر کمی و کیفی علاقمند هستیم سهم زغالسنگ کرمان در تامین مواد اولیه ذوب آهن اصفهان افزایش یابد. با سرمایه گذاری ها امیدواریم نیمه مکانیزه شدن معادن زغالسنگ کرمان و افزایش راندمان زغال شویی ها را شاهد باشیم.

علی احمدیان رئیس هیئت مدیره ذوب آهن اصفهان نیز افزایش تولید زغالسنگ کرمان برای مجموعه ذوب آهن اصفهان را امر بسیار مهمی دانست و یادآور شد: زغالسنگ کرمان قطب اصلی تولید زغالسنگ کشور است و مدیریت جدید این شرکت زغالسنگ ، عامل بسیار اثر گذاری جهت رسیدن به اهداف این مجموعه است .

مدیرعامل شرکت زغال سنگ کرمان نیز با اشاره به اینکه این شرکت هم اکنون سالانه حدود ۸۰۰ هزار تن زغال را بهره برداری می کند و رکورد ماه گذشته این شرکت در کنسانتره زغال ، ۲۷ هزار تن بوده است، گفت: طی بازدید از تعدادی از معادن، مفاد تفاهم‌نامه‌ای که در ذوب آهن اصفهان منعقد شد اجرایی می‌شود و سرمایه‌گذاری مشترک صورت می‌گیرد که یکی از دستاوردهای آن اشتغالزایی برای استان کرمان است.

در این جلسه مهرداد تولائیان معاون بهره‌برداری ، محمد جعفر صالحی معاون خرید و علیرضا رضوانیان مدیر تولیدات کک و مواد شیمیایی ذوب آهن اصفهان نیز ضمن ارائه گزارش، آمادگی همکاری جهت رونق بخشیدن به تفاهم ایجاد شده بین شرکت زغالسنگ کرمان و ذوب آهن اصفهان را اعلام کردند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: