به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، جلیل اسلامی در مراسم گرامیداشت روز جهانی دریانوردی گفت: کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با تلاش های شبانه روزی و با وجود تهدیدها و محدودیت ها، شرایط پایداری را برای تجارت کشور فراهم کرده است.

وی ادامه داد: کشتیرانی بخش خصوصی در شرایط تحریم و همگیری کرونا به کمک کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران آمده است و در همین راستا شرایطی فراهم شده است تا نقش شرکت کشتیرانی غیر دولتی در اقتصاد حمل و نقل کشور بیش از گذشته شود.

اسلامی با اشاره به رعایت قوانین استفاده از سوخت کم سولفور گفت: هر چند با مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا مواجه بودیم اما همزمان از مقررات بین المللی در حوزه دریانوردی غافل نشدیم و توانستیم سوخت کم سولفور با استانداردهای بین المللی در اختیار دریانوردان قرار دهیم و آموزش های دریانوردی برای تربیت شایسته دریانوردان جهت کشتیرانی داخلی و بازرگانی خارجی، با وجود شرایط کرونا با رعایت پروتکل، انجام شد.

عضو هیأت عامل سازمان بنادر و دریانوردی افزود: همچنین مشکل بیمه دریانوردان پیگیری شده است و در آینده ای نزدیک، قرارداد کار دریایی در کشور اجرایی می شود.

وی تکید کرد: در ماه‌های اخیر دیگر خبری از دزدان دریایی نیست و با تلاش ارگان‌های مختلف دزدی دریایی به صفر رسیده است..

اسلامی با اعلام سفارش ساخت ۹۰ فروند شناور خدماتی برای نوسازی ناوگان خدماتی لایروبی و یدک کشی سازمان بنادر در سال جاری، گفت: سالانه۱۲۰ هزار عملیات دریایی در کشور انجام می شود و بیش از هزار نفر از طریق عملیات امداد و نجات در دریا از خطر مرگ و سوانح جدی، نجات پیدا می کنند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: