به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری برنا، ایوب بنوی مدیر نمایشگاه بین المللی ایران پلاست امروز یکشنبه (11 آبان ماه) در نشست هم اندیشی که با حضور رسانه های انجمن ها و تشکل های صنایع پایین دستی پتروشیمی برگزار شد اظهارکرد: امسال با توجه به تحریم و نیز شیوع ویروس کرونا نمایشگاه از پنجم تا هشتم دی ماه با رویکردی متفاوت برگزار می شود. 

او با بیان این که با مجوز دریافت شده از ستاد ملی کرونا این نمایشگاه تخصصی با حضور متخصصان و کارشناسان برگزار خواهد شد گفت: امسال مجری نمایشگاه تغییر کرده است و یکی از شرکت های مورد تائید سازمان توسعه تجارت به عنوان مجری نمایشگاه فعالیت های اجرایی را انجام می دهد و خوشبختانه تاکنون بیش از 400 شرکت پیش ثبت نام خود را در سایت نمایشگاه انجام داده اند.

بنوی افزود: هنوز ثبت نام ادامه دارد و انتظار می رود که تعداد شرکت ها به تدریج افزایش یابد.

مدیر نمایشگاه ایران پلاست ادامه داد: امسال با توجه به شیوع ویروس کویید 19 در شورای سیاست گذاری ایران پلاست مصوب شده است که همزمان با برگزاری ایران پلاست نمایشگاه مجازی نیز برگزار شود و شرکت هایی که در نمایشگاه حضور دارند در صورت تمایل می توانند از این نمایشگاه که به مدت 3 هفته برگزار می شود بهره مند شوند.

مدیر نمایشگاه نمایشگاه ایران پلاست اشاره کرد که نمایشگاه مجازی فرصت مناسب و مطلوبی برای شرکت های داخلی و خارجی است که در شرایط تحریم می توانند نسبت به معرفی دستاورد ها و ایجاد فرصت های جدید تجاری اقدام کنند.

بنوی به حضور هیئت های خارجی در نمایشگاه ایران پلاست اشاره کرد و گفت: با رایزنی های انجام شده نمایندگان تجاری کشورهای همسایه همانند نمایشگاه های قبل در این روداد مهم نمایشگاهی حضور خواهند داشت و حضور نمایندگانی از کشورهای عراق، افغانستان و کشورهای آسیای در ایران پلاست چهاردهم حضور می یابند.

او افزود: برگزاری این نمایشگاه در سال جهش تولید و با هدف حمایت از صنایع پایین دستی برگزار می شود وامیدواریم که تشکل ها و انجمن های فعال در صنعت پلیمر از این نمایشگاه حمایت کرده و زمینه را برای برگزاری هرچه موفق ترآن فراهم کنند و ارتباطات بیش از گذشته تقویت شود.

بنوی تصریح کرد: نمایشگاه ایران پلاست به دنبال ایجاد بستری مناسب برای همکاری بیشتر تجار و بازرگانان و نیز صنعتگران ایرانی با همکاران داخلی و خارجی خود است.

مدیر نمایشگاه ایران پلاست گفت: امسال نمایشگاه در 4 گروه کالایی کاملا تخصصی مواد اولیه، ماشین آلات و ماشین سازان،گروه کالاهای نهایی و نیز خدمات و تاکنون شرکت های که پیش ثبت نام کرده اند در خواست آنها حدود 22 هزار متر شده است.

او با بیان این که درباره مسائل و پروتکل های بهداشتی هیچ گونه دغدغه ای نداریم گفت: تمامی پیش بینی های لازم انجام شده است و برگزار کنندگان، غرفه داران و بازدیدکنندگان می توانند بدون نگرانی در سطح نمایشگاه حضور داشته باشند.

نمایندگان رسانه های حاضر در این نشست نیز با بیان دیدگاه و نظرهای خود پرداختند و پرسش های خود را از مدیر نمایشگاه ایران پلاست مطرح کردند.

بنوی درپاسخ به پرسشی درباره نحوه مشارکت تشکل ها و دغدغه های آنان اظهارکرد: دفتر توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی مشکلات و چالش های صنایع تکمیلی را به منعکس می کند و با توجه به نحوه فعالیت این واحد و ارتباط با تشکل ها و انجمن ها یکی از بخش های مهم در شورای سیاست گذاری نمایشگاه ایران پلاست به شمار می رود.

او درباره همزمانی نمایشگاه با ایام جشن سال نوی میلادی گفت: نمایشگاه مجازی فرصتی مناسب است تا چهاردهمین نمایشگاه ایران پلاست در داخل و خارج از کشور مخاطبانی پویا داشته باشد و تعطیلی ایام سال نو و نیز کریسمس در خارج از کشور مانعی برای همکاری و حضور در ایران پلاست نیست.

مدیر نمایشگاه ایران پلاست افزود: برگزاری کارگاه های تخصصی در بخش های مختلف نیز در نمایشگاه امسال ایران پلاست از دیگر ویژگی های ایران پلاست چهاردهم است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: