به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، محرم بهاروند با اشاره به نیاز جزیره گردشگری قشم به داشتن فضایی برای تحرک و پویایی ساکنان به منظور افزایش سطح سلامت اجتماعی عنوان داشت: پس از تصویب طرح در کمیسیون ماده ۵، این زمین به متراژ 118 هزار و 35 مترمربع در ادامه ساخت پارک زیتون، کمپ پارک آفتاب یک و دو به عنوان پردیس خلیج فارس برای استفاده عموم ساکنان و گردشگران در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: ساخت این پارک با اعتبار اولیه ای بالغ بر 100 میلیارد ریال توسط منطقه آزاد قشم به منظور کمک به ارتقا سلامت خانواده های قشمی و فرهنگ سازی در حوزه ورزش های همگانی به عنوان یک مسوولیت اجتماعی در دست اجرا است.

به گفته بهاروند، ساحل جنوبی قشم مستعد ساخت تفرجگاه هایی برای خانواده هاست و رویکرد ورزشی این پارک نیز باتوجه به نیاز جزیره به داشتن فضایی تفریحی- ورزشی انتخاب شده است.

معاون فنی و عمرانی سازمان منطقه آزاد قشم افزود: پارک ورزشی پردیس خلیج فارس شامل؛ 6 زمین تخصصی برای ورزش تنیس، 4 زمین والیبال و دو زمین بسکتبال، زمین اسکیت و اسکیت برد برای استفاده عمومی، ورزش‌های عمومی هوازی، پیست دوچرخه سواری BMX و زمین پینت‌بال است.

وی از ساخت مسیر دوچرخه سواری عمومی به طول 8 کیلومتر برای استفاده خانواده های بومی خبر داد و گفت: در این پردیس، مسیرهای پیاده روی عمومی متنوعی نیز برای عموم طراحی شده است که با داشتن منظره دایمی ساحل و دریا، بر شادابی و نشاط استفاده کنندگان خواهد افزود.

 بهاروند همچنین از اختصاص زمینی برای ارایه خدمات رفاهی در این پارک خبر داد و گفت: ساختمان های جانبی و خدماتی شامل سرویس های بهداشتی، دوش، رختکن و انبار برای لوازم و تجهیزات ورزش های تخصصی، همچنین کافه، سوپرمارکت نیز در این پارک دیده شده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: