به گزارش برنا به نقل از اتاق اصناف ایران، جلال الدین محمد شکریه با ضروری دانستن فعالیت مشاغل صنفی گروه یک به واسطه نوع خدمات و رفع نیازهای روزانه در جامعه اظهار کرد: با آغاز شروع طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها سایر گروه‌های ۳,۲ و۴ متناسب با موقعیت و جغرافیای شهرها و استان‌ها ملزم به رعایت حداکثری قوانین اعلام شده در مصوبات اخیر ستاد ملی مقابله با کرونا هستند و در صورت امتناع و عدم رعایت مصوبات مطابق قانون برخورد خواهد شد.

رئیس اتاق اصناف گیلان اظهار کرد: در پی جلسات متعدد با بخشداران، فرمانداران و استانداران با توجه به تفویض اختیارات به استانداری‌ها هماهنگی های لازم با اتحادیه‌های ذیربط در خصوص اجرای دقیق و نظارت بر رعایت تعطیلی‌ها و محدودیت‌های فعالیت مشاغل صنفی به عمل آمده است و چنانچه در طى اجراى طرح با محدودیت خاصى روبرو شویم مراتب از طریق استاندارى پیگیرى خواهد شد تا در صورت لزوم به ستاد ملى اعلام گردد.

وى تصریح کرد: خوشبختانه رئیس اتاق اصناف ایران به عنوان نماینده اصناف در کمیته هاى عالى تصمیم ساز حضور داشته و همواره زمینه انتقال مشکلات و انتظارات جامعه اصناف را فراهم مى سازد. لذا تعیین صورت مشاغل در گروه هاى مختلف با طرح و نظارت اصناف و همچنین با رعایت ملاحظات وزارت بهداشت و درمان و توجه به توصیه هاى فنى ایشان تعیین مى شود. گفتنى است با توجه به وابستگى رسته هاى صنفى دو برخى مشاغل رایزنى هاى لازم براى صدور مجوز فعالیت تعدادى از رسته ها در حال انجام است تا بتواند در گروه هاى شغلى یک یا دو متناسب با نقاط زرد و نارنجى قرار گیرد.

شکریه با اشاره به اینکه شیوع بیماری کرونا به عنوان یک بحران اجتماعی ناشناخته معضلات بسیاری را در سراسر جهان ایجاده کرده و مختص به کشور ما نیست، اعلام کرد: از اسفند سال گذشته تا به امروز اصناف در مواجهه با این پدیده نوظهور با چالش‌های اقتصادی بسیاری روبرو و آسیب‌های جبران ناپذیری را متحمل شده‌اند و نیازمند حمایت های لازم جهت کاهش هزینه هاى جارى فعالیتشان نظیر بخشودگی مالیاتی تخفیف هاى بیمه اى در نظام تامین اجتماعى، ممانعت از برگشت خوردن چک ها و تخصیص اعتبار لازم براى تسهیلات وام هاى قرض الحسنه هستند.

نائب رئیس اتاق اصناف ایران، ضمن تقدیر از نمایندگان مجلس شوراى اسلامى براى خوانش بیانیه حمایت از اصناف در صحن علنى مجلس شوراى اسلامى ابراز امیدوارى کرد: بسته حمایتى که دولت در این خصوص در نظر گرفته است و به زودى اعلام خواهد شد بتواند بخشى از مشکلات پیش روى اصناف را رفع کند.

 
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: