به گزارش برنا، شاخص کل بورس در معاملات صبح امروز با رشد 19 هزار واحدی همراه شد و بیشتر نماد‌های شاخص ساز  روند مثبتی داشتند همچنین نماد‌های فارس، فولاد، فملی و شپنا بیشترین تاثیر را در رشد شاخص داشتند. در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس با بیش از 23 هزار واحد رشد به عدد یک میلیون و 390 هزار واحدی رسید.همچنین شاخص کل بورس با معیار هم وزن امروز 6399 واحد رشد کرده و به رقم 401 هزار و531 واحد رسید.

در معاملات امروز شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش 4190 واحدی به رقم 262 هزار و 929 واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، 22388 واحد رشد داشت و به سطح یک میلیون و 895 هزار واحد رسید.

ارزش بازار نیز به بیش از 5 میلیون و 445 هزار میلیارد تومان رسید.

همچنین شاخص بازار اول با 11891 واحد رشد به رقم یک میلیون و 22 هزار واحدی رسید و شاخص بازار دوم نیز، با رشد 67076 واحدی به 2 میلیون و 796 هزار واحدی رسید.

نماد خودرو نسبت به سایر نماد‌ها بیشترین تاثیر منفی و در مقابل فارس، فولاد، فملی، شپنا، تاپیکو و شتران نسبت به سایر نماد‌ها بیشترین تاثیر مثبت را روی بورس گذاشتند. نمادهای شستا، خودرو، فملی،خساپا، فولاد  و شپنا از پر تراکنش های بازار بودند. 

همچنین به ترتیب نمادهای شستا، شپنا، وتجارت، دارایکم، خودرو و فملی به ترتیب بیشترین ارزش معاملات را در بورس اوراق بهادار تا این لحظه از آن خود کردند.

اصلاح قیمت سکه و ارز در هفته گذشته و کاهش قیمت خودرو باعث شد که از جذابیت بازارهای موازی کاسته شده است و نقدینگی به سمت بازار سهام حرکت کند به دلیل اینکه در سه ماه گذشته در برخی نمادها بیش از 70 درصد اصلاح قیمت را تجربه کرده ‍اند.همچنین افزایش محسوس قیمت کالاها در هفته گذشته با سیگنال افزایش مجدد تورم در حمایت از رشد قیمت سهام موثر خواهد بود.

در پایان معاملات فرابورس نیز شاخص کل بیش از 371 واحد افزایش یافته و به رقم 17 هزار و 322 واحد رسید و ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و 178 هزارمیلیارد تومان رسید. نمادهای وسپهر، بپیوند، شاروم، بگیلان، پیزد، زملارد و وپویا از پر تراکنش های بازار بودند. 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: