به گزارش برنا به نقل از رویترز، روز چهارشنبه قیمت طلا با کاهش روبرو شد در حالی که رشد سریع تر از حد انتظار در فعالیت کارخانه های چین بر این فلز تاثیر می گذارد و افزایش سود خزانه داری ایالات متحده فشار بیشتری ایجاد می کند.

 * طلای اسپات با کاهش ۰.۱ درصدی به ۱۶۸۳.۵۶ دلار در هر اونس رسید. معاملات آتی طلای ایالات متحده در هر اونس در ۱۶۸۵.۱۰ دلار ثابت بود.

 اطلاعات رسمی نشان داد: فعالیت کارخانه های چین در ماه مارس با سرعتی بیش از حد انتظار گسترش یافت، در حالی که کارخانه هایی که برای تعطیلات سال نو تعطیل شده بودند برای پاسخ به تقاضای بهتر، تولید خود را از سر گرفتند.

* روز سه شنبه سود ۱۰ ساله خزانه داری آمریکا تا ۱.۷۷۶ درصد افزایش یافت، که بالاترین میزان از ۲۲ ژانویه است.

* بازده بالاتر اوراق قرضه هزینه نگهداری شمش های بدون بازده را افزایش می دهد.

 * اعتماد مصرف کننده ایالات متحده در ماه مارس به بالاترین سطح خود از زمان ابتلا به همه گیری COVID-۱۹ رسید و از رشد سریع اقتصادی در ماه های آینده حمایت می کند.

 * سیاست گذاران فدرال رزرو در مورد چشم انداز اقتصادی ایالات متحده خوش بین هستند در حالی که بیشتر آمریکایی ها واکسینه شده و نمی خواهند مانع رسیدن کمک های دولتی به خانوارها و مشاغل شوند.

 *  روز سه شنبه کریستالینا جورجیوا، مدیر عامل صندوق بین المللی پول گفت: صندوق بین المللی پول پیش بینی خود را برای رشد اقتصادی جهانی در سال های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ پس از کوچک شدگی  ۳.۵ درصدی سال گذشته افزایش می دهد.

SPDR Gold Trust *، بزرگ ترین صندوق پشتیبانی طلا در جهان گفت که سهام آن با ۰.۱ درصد افزایش به ۱۰۳۷.۵۰ تن رسید.

* نقره در ۲۴.۰۱ دلار ثابت بود، در حالی که پلاتین با ۰.۵ درصد افزایش به ۱۱۶۰.۰۵ دلار رسید و پالادیوم با ۰.۷ درصد افزایش به ۲۶۰۷.۰۴ دلار رسید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: