به گزارش برنا به نقل از سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی، آقای حسین قمری با اشاره به فاصله انبار‌های تحت تملک سازمان از ساختمان‌های اداری افزود: با اجرای طرح اتصال انبار‌های سازمان به شبکه سراسری، تمام فرآیند‌ها از جمله تشکیل پرونده و صدور قبض انبار در محل انبار صورت خواهد پذیرفت. علاوه بر آن نظارت و رصد کالا به صورت شفاف و سیستمی پایش می‌شود.

قمری در خصوص پیشرفت این پروژه، با بیان اینکه در سراسر کشور ۸۶ انبار کالای تملیکی وجود دارد گفت: تاکنون ۲۲ انبار در سراسر کشور به این سامانه متصل شده‌اند که امکان صدور قبض انبار در محل را دارند و مابقی انبار‌ها نیز در بازه زمانی شش ماهه به سامانه متصل می‌شوند.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه در راستای اجرای قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، صدور قبض انبار الکترونیک پس دریافت کالا از کاشفین (دستگاه‌های مربوطه) از جمله وظایف این سازمان است، افزود: طرح فوق اقدامی موثر در راستای اجرای قانون بوده که به شفافیت و سلامت اداری می‌انجامد.

وی گفت: در حال حاضر کاشفین با صورتجلسه‌های دستی کالا‌های مکشوفه را به سازمان تحویل می‌دهند، که بر اساس قانون می‌بایست کالا با صورتجلسه‌های الکترونیکی و سیستمی حاوی شناسه یکتای پرونده‌های قاچاق تحویل سازمان گردد تا در ادامه قبض انبار از سوی سازمان صادر شود.

قمری افزود: به همین دلیل اجرا نشدن بخش فوق توسط کاشفین باعث شده تا ورود اطلاعات صدور قبض انبار توسط کاربر صورت می‌گیرد و همین عامل، علاوه بر افزایش زمان انجام کار، خطای انسانی در ثبت اطلاعات را به همراه دارد.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: