مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها خبر داد:

۲ هزار میلیارد تومان سهم هوشمندسازی مدارس

2 هزار میلیارد تومان سهم هوشمندسازی مدارس

مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌های کشور از پرداخت ۲ هزار و ۴۲۰ هزار میلیارد ریال برای هوشمندسازی و تجهیزات آموزشی مدارس و هنرستان‌ها خبر داد.

به گزارش برنا از سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، «امید حاجتی» اظهار داشت: این مبلغ به سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور برای اجرای بند ۳۹ جدول تبصره ۱۴ لایحه بودجه ۱۴۰۰ و برای خرید تبلت دانش آموازان بی‌بضاعت، هوشمندسازی مدارس، خرید تجهیزات هنرستان‌ها و مدارس کار و دانش و تامین و تعمیر سیستم سرمایشی و گرمایشی و تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی  واریز شده است.

وی افزود: مبلغ واریزی به‌منظور رفع مشکلات و موانع پیش‌بینی شده در راستای هوشمندسازی مدارس و ارائه خدمات عادلانه آموزشی برای همه دانش‌آموزان است.

مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها تصریح‌کرد: برای خرید تجهیزات هنرستان‌ها و مدارس کار و دانش مبلغ ۶۶۰ میلیارد ریال و برای خرید تبلت دانش‌آموزان بی بضاعت، هوشمندسازی مدارس یک‌هزار و ۶۶۰ میلیارد ریال و برای تامین و تعمیر سیستم سرمایشی و تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی ۱۰۰میلیارد ریال به نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور پرداخت شده است.

وی ابراز امیدواری‌کرد: با این اقدام در شرایط بحرانی کرونا حوزه آموزش بتواند به وظیفه خود عمل کند و دانش‌آموزانی که به‌دلیل نداشتن تبلت از تحصیل بازمانده بودند مجدد به تحصیلات خود ادامه دهند.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

نظر شما

پربیننده‌ترین اخبار اقتصادی

مهمترین اخبار

آخرین اخبار اقتصادی

اخبار برگزیده