۹۰درصد مدارس انگلیس فرسوده هستند

ارقام نشان می‌دهند که از هر 10 مدرسه، 9 مدرسه در انگلیس حداقل در یک بخش از ساختمان‌های خود نیاز به تعمیر یا تعویض دارند.

به گزارش خبرگزاری برنا، معلمان گفته‌اند که دولت باید فوراً با ساختمان‌های مدرسه‌های انگلستان که در حال فروریختن هستند مقابله کند.به گفته‌ی آن‌ها ارقام نشان می‌دهند که از هر 10 مدرسه، 9 مدرسه حداقل در یک بخش از ساختمان‌های خود نیاز به تعمیر یا تعویض دارند.

اتحادیه ملی آموزش که بیش از نیم میلیون معلم را نمایندگی می‌کند، گفت: (این موضوع) «تکان دهنده» است که از 20.000 ساختمان مدرسه‌ای که بین سال‌های 2017 تا 2019 بازرسی شده است، در مجموع 19.442 ساختمان حداقل یک بخش ساختمانی داشته‌اند که دارای «نقایص اساسی» بوده یا آنطور که در نظر گرفته شده ساخته نشده‌اند.»

این اتحادیه افزود که یک میلیارد پوندی که دولت در حال سرمایه‌گذاری برای بازسازی 61 مدرسه به‌عنوان «فوق‌العاده پیشرفته» است، «قطره‌ای در اقیانوس» است.

تجزیه و تحلیل لیبرال دموکرات‌ها همچنین نشان داد که بیش از 5 درصد از اجزای ساختمان، مانند سقف، پنجره، در، برق و یراق آلات نوری، در تمام املاک مدارس انگلستان – 240000 مورد – معیوب بودند که در رتبه «ضعیف» یا «بد» توسط نقشه برداران درجه‌بندی شدند.

مقامات تخمین می‌زنند که انجام تمام تعمیرات لازم 11.4 میلیارد پوند هزینه دارد.

شهر دورهام حوزه انتخابیه‌ای بود که بالاترین درصد اجزای فرسوده و نیازمند تعمیر مدارس را داشت که تقریباً 12٪ – را شامل می‌شد که دارای درجه‌بندی ضعیف یا بد بودند.

در ریچموند در شمال یورکشایر، حوزه انتخابیه رقیب رهبری تراس، ریشی سوناک، وضعیت مشابه بود و 91 درصد از مدارس دارای حداقل یک بخش «ضعیف» بودند. در همین حال، 21 مدرسه دارای حداقل یک بخش ساختمانی با درجه «بد» بودند.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش گفت که این ارقام جدید نیست و افزود: “ایمنی دانش آموزان و کارکنان بسیار مهم است. ما یکی از بزرگترین و جامع‌ترین برنامه‌های جمع آوری داده‌های شرایط را در اروپا داریم و این به ما کمک می‌کند تا ریسک املاک را در سراسر جهان ارزیابی و مدیریت کنیم.

14010510074510298257791010

دکتر مری بوستد، دبیرکل مشترک اتحادیه ملی آموزش، گفت: این یک واقعیت تکان دهنده است که 90 درصد از ساختمان‌های مدارس در انگلستان نیاز به تعمیرات اساسی دارند.

او گفت: «همه کودکان شایستگی یادگیری در ساختمان‌های با کیفیت، امن و راحت را دارند. اما در سال‌های 2022-23، بودجه سرمایه‌ای 1.9 میلیارد پوند در سال کمتر از سال‌های آخر دولت حزب کارگر است».

«هزینه‌های سرمایه‌ای بزرگترین کاهش در آموزش بود و بلافاصله پس از انتخابات 2010 اعمال شد. اگر دولت برنامه بازسازی مدارس حزب کارگر را قطع نمی‌کرد، 2 میلیارد پوند بیشتر برای ساختمان مدارس و کالج‌ها هزینه می‌شد».

منیرا ویلسون، نماینده مجلس گفت: «این آمار تکان دهنده نشان می‌دهد که محافظه‌کاران برای مدت طولانی از ساختمان‌های مدارس ما غفلت کرده‌اند.

زمانی که لیز تراس در خزانه داری بود، ده‌ها مدرسه در حوزه انتخابیه خود نیاز به تعمیرات فوری داشتند و قبل از استعفای ریشی سوناک از سمت صدراعظم، دولت بودجه تعمیر و نگهداری مدارس امسال را به صورت واقعی کاهش داد.»

ساختمان‌هایی که خطر سلامت و ایمنی در آن‌ها وجود داشته باشد همیشه در اولویت قرار خواهند گرفت و ما از سال 2015 بیش از 13 میلیارد پوند برای بهبود وضعیت ساختمان‌ها و امکانات مدارس از جمله 1.8 میلیارد پوند در سال مالی امسال اختصاص داده‌ایم.

علاوه بر این، برنامه جدید بازسازی مدارس ما محیط آموزشی 500 مدرسه را در دهه آینده متحول خواهد کرد و مدارسی را که در شرایط نامناسب یا دارای مشکلات احتمالی ایمنی هستند، در اولویت قرار خواهند داد.

انتهای پیام/

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار اقتصادی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار اقتصادی

    اخبار برگزیده