رشد گردشگری تایلند برخلاف پیش بینی ها

رشد گردشگری تایلند برخلاف پیش بینی ها

نخست وزیر تایلند اعلام کرد: ما در چشم‌انداز اقتصادی‌مان خوش‌بینی زیادی داریم زیرا رونق گردشگری بین‌المللی بسیار سریع‌تر از انتظار بوده است.

به گزارش خبرگزاری برنا، پرایوت چان اوچا، نخست وزیر تایلند در یک نشست مطبوعاتی گفت که دومین اقتصاد بزرگ جنوب شرق آسیا در سال ۲۰۲۳ به میزان ۴.۲ درصد رشد خواهد کرد، در حالی که پیش‌بینی رشد ۳.۳ درصدی در سال جاری است.

بر اساس داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط بلومبرگ، این آمار با میزان سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ مطابقت دارد که بالاترین در دهه گذشته است.

نخست وزیر تایلند اعلام کرد که بازگشت سریع‌تر از حد انتظار در بازدیدکنندگان بین‌المللی تایلند، اقتصاد این کشور را در مسیر بازگشت به رشد قبل از همه‌گیری تا سال آینده قرار می‌دهد.

پرایوت گفت: ما در چشم‌انداز اقتصادی‌مان خوش‌بینی زیادی داریم زیرا رونق گردشگری بین‌المللی بسیار سریع‌تر از انتظار بوده است.

او گفت که با این حال، افزایش هزینه‌های مواد و کندی اقتصاد جهانی، چالش‌های عمده‌ای به ویژه برای صادرات تایلند ایجاد می‌کند.

این کشور متکی به گردشگری، محدودیت‌های سفر مرتبط با کووید را کاهش داده تا مسافران بین‌المللی را جذب کند زیرا تورم فزاینده بهبود مصرف داخلی و سرمایه‌گذاری را از مسیر خود خارج کرده است.

انتظار می‌رود، حدود ۶ میلیون بازدیدکننده خارجی در سال جاری(در ۶ ماه اخیر) از این کشور بازدید کنند که این تعداد باید بیش از سه برابر شود و در سال آینده به ۱۹ میلیون نفر برسد.

نرخ تورم خرده فروشی تایلند در ماه ژوئن نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷.۶۶ درصد افزایش یافت که بالاترین رقم در ۱۴ سال گذشته است که با افزایش هزینه‌های انرژی تقویت شده است. دولت جهش قیمت مصرف‌کننده ۶.۲ درصدی را برای سال، پیش‌بینی کرده است. پرایوت گفت که این میزان باید در سال ۲۰۲۳ به ۲.۵ درصد کاهش یابد.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار اقتصادی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار اقتصادی

    اخبار برگزیده