آمادگی ایران و قرقیزستان برای توسعه همکاری‌های تجاری

آمادگی ایران و قرقیزستان برای توسعه همکاری‌های تجاری

رییس سازمان توسعه تجارت در دیدار با سفیر قرقیزستان در ایران بر آمادگی کشورمان برای توسعه همکاری‌های تجاری و اقتصادی با کشور قرقیزستان تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری برنا، نشست «علیرضا پیمان‌پاک» رییس سازمان توسعه تجارت و «تورداکن سیدیکف» سفیر قرقیزستان ظهر روز گذشته برگزار شد و طرفین در خصوص توسعه روابط اقتصادی و همکاری‌های تجاری به بحث و تبادل نظر پرداختند.

سفیر قرقیزستان با تقدیر و تشکر از همکاری‌های مطلوب صورت گرفته از سوی سازمان توسعه تجارت با اعضای سفارت و تجار اقتصادی این کشور در ایران گفت: سفارت قرقیزستان در ایران برنامه‌ریزی گسترده‌ای برای توسعه و ارتقای سرمایه‌گذاری‌های مشترک و توسعه همکاری‌های تجاری و اقتصادی میان دو کشور دارد.

وی با بیان اینکه در این خصوص ارتباطاتی هم با وزارت اقتصاد و صمت ایران برقرار شده، افزود: در سال جاری که سی‌امین سالگرد روابط دیپلماتیک میان دو کشور است، روسای جمهور ایران و قرقیزستان پیام‌های تبریکی را با همدیگر مبادله کردند. در این رابطه برنامه‌ها و رویدادهای فرهنگی خاصی هم برگزار می‌شود که همه این موضوعات در ارتقای روابط دو کشور موثر است.

اعزام تیم تجاری- اقتصادی از قرقیزستان به مشهد

سفیر قرقیزستان در ایران با اشاره به اعزام تیمی تجاری-اقتصادی از این کشور به شهر مشهد یادآور شد: در این سفر مقامات و تجار دو کشور جلسات متعددی را برگزار کردند و در خصوص همکاری‌های مختلف از جمله سفر تجار ایرانی به قرقیزستان و برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی برای معرفی محصولات کشور ایران به تجار قرقیزستانی توافقاتی صورت گرفت.

وی با ابراز امیدواری نسبت به برگزاری نمایشگاه‌های اختصاصی برای معرفی محصولات، خدمات و توانمندی‌های کشور قرقیزستان در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران تاکید کرد: طرح ویژه‌ای برای تاسیس خانه تجارت ایران با قرقیزستان ارائه شده که امید است با حمایت سازمان توسعه تجارت، بزودی اجرایی شود.

سیدیکف، توسعه همکاری‌های دو کشور در حوزه گردشگری و راه‌اندازی خطوط پروازی مستقیم بین دو کشور، به خصوص شهر بیشکک به مشهد یا تهران را از دیگر موضوعات مهم در توسعه همکاری‌های تجاری و اقتصادی دو کشور برشمرد و گفت: امید است برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی و تشکیل کمیسیون‌ مشترک میان دو کشور، زمینه‌ افزایش تعاملات تجاری و در نهایت ملاقات روسای جمهور ایران و قرقیزستان را فراهم سازد.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار اقتصادی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار اقتصادی

    اخبار برگزیده