تمهیدات وزارت نفت برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین/ از سوخت رسانی تا افزایش جایگاه سیار

تمهیدات وزارت نفت برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین/ از سوخت رسانی تا افزایش جایگاه سیار

شور اربعین حسینی، آحاد مختلف مردم را به سمت مرزها برای دیدار اباعبدالله روانه می‌کنند و وزارت نفت نیز وظیفه سوخت رسانی و دسترسی راحت مردم به سوخت را بر عهده دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا، با نزدیک شدن به اربعین حسینی سفرها به مناطق مرزی کشور در حال افزایش است از طرفی یکی از دغدغه‌های اصلی زائرین نیز حل مشکل سوخت رسانی و رفاه حال زائرین است. از این رو بنی سعید مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه آبادان  گفت: منطقه آبادان دارای 54 جایگاه عرضه سوخت بنزین و نفتگاز و 20باب جایگاه عرضه سوخت سی ان جی است که وظیفه سوخت رسانی را به عهده دارند.

استقرار جایگاه سیار عرضه سوخت در مسیر زوار اربعین حسینی در ورودی شهرستان خرمشهر

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه آبادان همچنین افزود: به منظور رفاه حال زوار حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و تسهیل در امر سوخت رسانی به وسایل نقلیه و خدمات رسان، جایگاه سیار عرضه سوخت در ورودی شهرستان خرمشهر مستقر شده است.

بنی سعید گفت : جایگاه سیار عرضه سوخت با ظرفیت 28 هزار لیتر، دارای یک دستگاه دیسپنسر دو نازله آماده سوخت رسانی به اتوبوس ها،کاروان های حامل زوار و همچنین کامیون های خدمات رسان به موکب های مستقر در مرز شلمچه است.

وی در ادامه اظهار داشت : استقرار جایگاه سیار عرضه سوخت در ورودی شهرستان خرمشهر ضمن اینکه بر کاهش بار ترافیک در داخل شهر مؤثر است، موجب تسهیل در انتقال زوار به مرز شلمچه شده است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه آبادان افزود : این جایگاه تا پایان مراسم اربعین حسینی و روزهای آخر ماه صفر آماده سوخت رسانی به وسایل نقلیه زوار حضرت اباعبدالله الحسین (ع) است .آبادان، ماهشهر، خرمشهر، امیدیه، هندیجان و شادگان زیرنظر شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه آبادان قرار دارند.

نصب 6 جایگاه عرضه فرآورده های نفتی سیار و یک جایگاه دو منظوره ثابت در نقطه صفر مرز خسروی

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه کرمانشاه فریدون یاسمی گفت: یکی از جایگاه های سیار عرضه گازوئیل با ظرفیت 18 هزار لیتر در پایانه شهید کاویانی شهرستان کرمانشاه مستقر شده است.

وی تصریح کرد: این 7 جایگاه سوخت، جانمایی، نصب و آماده بهره برداری و سوخترسانی به زوار کربلای معلی خواهند بود.

یاسمی با بیان اینکه، جایگاه دومنظوره بنزین و گازوئیل در نقطه صفر مرزی خسروی، ظرفیتی 90 هزار لیتری(هرکدام 45 هزار لیتر) دارد، اظهار کرد: جایگاه سیار 1 و 2، که عرضه کننده سوخت نفتگاز است دو مخزن 20 و 40 هزار لیتری دارد و سایر جایگاه های سیار ظرفیت 18 هزار لیتری دارند.

وی با بیان اینکه از نظر سوخترسانی به ناوگان حمل و نقل مشکلی مشکل و کمبودی وجود ندارد، تصریح کرد: 163 جایگاه استان نیز در آمادگی کامل سوخترسانی به زواری هستند که از مسیرهای متفاوت وارد استان کرمانشاه می شوند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه کرمانشاه گفت: اکیپی از نیروهای منطقه بصورت شبانه روزی بر ارائه خدمات رسانی مطلوب جایگاه ها به زوار کربلای معلی نظارت دارند.

پیش بینی جایگاه سوخت در نقاط صفر مرزی

وی افزود: علاوه بر این زوار می‌توانند در مرز خسروی و ورودی پارکینگ‌ها با استفاده از جایگاه‌های سیار ایجاد شده سوخت مورد نیاز خود را دریافت کنند.

مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمانشاه بیان کرد: هفت باب جایگاه در نقطه صفر مرزی پیش‌بینی شده که یک باب برای عرضه بنزین بدون کارت برای زائرانی است که به هر دلیلی موفق به دریافت بنزین نشده‌اند.

وی گفت: علاوه بر این جایگاه‌های دیگری نیز در نقطه صفر مرزی برای سوخت‌رسانی به اتوبوس‌های خط واحدی ایجاد شده که کار جابه‌جایی زوار از قصرشیرین به سمت پایانه خسروی را به عهده دارند.

آمادگی جایگاهای عرضه سوخت منطقه میاندوآب برای خدمت رسانی به زائرین اربعین حسینی

سید جواد فیض حسینی مدیر منطقه میاندوآب در خصوص استقرار جایگاه سیار سوخت در مرز رسمی تمرچین اظهار داشت:با فرا رسیدن ایام اربعین حسینی  وبمنظور رفاه حال زائران یک باب جایگاه سوخت در مرز تمرچین راه اندازی شده است واز امروز جهت تسهیل در روند سوخترسانی نفتگاز به مینی بوس و... در این مرز فعال می باشد .

برپایه این گزازش فیض حسینی افزود:این جایگاه صرفا برای ارائه سوخت برای خودروهای مینی بوس و....جهت اعزام کاروانهای زواراربعین حسینی فعالیت می نمایند راه اندازی شده است ودراین راستا دوباب جایگاه سوخت در مسیر تردد اتوبوس های کاروان زوار اربعین حسینی بنام های جایگاه سه راه محمدیار  در شهرستان نقده وجایگاه احمدی امین عشایری درورودی شهرستان پیرانشهر مشخص گردیده که می توانند به راحتی سوخت مورد نیاز خود را دریافت نمایند.

مدیر منطقه میاندوآب با اشاره به راه اندازی یک باب جایگاه سیاردر مرز رسمی تمرچین جهت تسهیل در سوخترسانی به زائرین اربعین  حسینی  اظهار داشت:در حال حاضر 103 باب جایگاه عرضه فرآورده های نفتی وسه باب نمازخانه بین راهی شرکتی تحت پوشش این منطقه درجنوب استان آذربایجان غربی بصورت شبانه روزی آماده خدمترسانی به زائرین  اربعین حسینی می باشند.ودراین راستا با برنامه ریزی های صورت گرفته ،کارشناسان کنترل ونظارت  بر نحوه ارائه عرضه سوخت  توسط جایگاهداران نظارت کامل را دارند.

رفاه حال زائرین اباعبدالله(ع)

از جمله اولویت‌های هر کدام از ارگان‌های کشور باید قرار گیرد تا زائرین نوه پیامبر در آسایش و فراغ به بال به سفر خود ادامه دهند لذا به نظر می‌رسد با تمهیداتی که جهت سوخت رسانی در مرزها صورت گرفته، زوار مشکلی بابت تامین سوخت  نداشته باشند. 

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار اقتصادی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار اقتصادی

    اخبار برگزیده