در گفت‌وگو با برنا مطرح شد

معافیت گمرکی ماشین آلات صنعتی فسازاست

معافیت گمرکی ماشین آلات صنعتی فسازاست

عضو کمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: طی 2 سالی که از عمر مجلس شورای اسلامی می گذرد، این مجلس حامی بخش تولید در همه حوزه ها بوده و با وضع قوانین گوناگون مانند قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان یا قوانین مربوط به صدور مجوز های کسب و کار و... این مساله را ثابت کرده است.

مجتبی یوسفی، عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری برنا  در ادامه افزود: در عین حال که مدافع حمایت از تولید هستیم و در شرایط مختلف در بودجه سعی بر تسهیل این شرایط داشته ایم، باید این موضوع نیز لحاظ شود ظرافتی که بین انحصار در حمایت بی چون و چرا در برخی از صنایع مانند خودروسازی وجود دارد، سبب ایجاد شرایط  نامطلوب در کیفیت و قیمت ها شده، در واقع برای رسیدن به تولید انبوه باید برنامه ای مشخص و درست تنظیم شود.

وی در ادامه اشاره کرد: در حال حاضر در عین حال که موافق استفاده از ظرفیت تولیدات داخلی هستیم باید توجه شود  که در تولید ماشین آلاتی که تا به امروز در کشور تولید نشده، ایجاد خط تولید با مشکل مواجه نشویم.

نماینده اهواز همچنین متذکرشد: برای مثال شرکتی مدعی تولید قطعه ای بود در تحقیق از این شرکت استعلام شد که آیا نمونه ی آزمایشگاهی و آر ان دی یا تجاری  ار آن درست شده؟ که متاسفانه پاسخ شرکت منفی بود، این روش تولید داخل نیست بلکه هدررفت منابع انسانی و مالی کشور به نام تولید است.

نماینده ی مردم اهواز در پایان در خصوص معافیت تعرفه ای واردات ماشین آلات سنگین و صنعتی نیز بیان کرد: برای برخی از موضوعات که با سبد مصرفی خانوار، دارو و... در ارتباط هستند، وجود چنین معافیت هایی مناسب است اما در برخی از موضوعات وجود تعرفه سبب شکل گیری رانت برای افراد  وارد کننده می شود، همانطور که در برخی از پرونده های کلان اقتصادی مشاهده کردیم که برخی از افراد به اسم تولید از ارز دولتی استفاده کرده ولی در نهایت زیان آن به مردم رسید.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار اقتصادی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار اقتصادی

    اخبار برگزیده