پایان کار بورس با افت ۲۷ هزار واحدی شاخص کل

پایان کار بورس با افت 27 هزار واحدی شاخص کل

شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز با افت 27 هزار واحدی به عدد یک میلیون و 328 هزار واحدی رسید.

به گزارش خبرگزاری برنا، شاخص کل بورس در معاملات امروز (شنبه 2 مهرماه) با افت 27 هزار و 57 واحدی همراه بود و به رقم یک میلیون و 328 هزار واحد رسید.

شاخص بازار اول، ٢٣‌ هزار و ٦٥٧ واحد و شاخص بازار دوم، ٤٢‌ هزار و ٩١٢ واحد کاهش را ثبت کرد.

امروز در معاملات بورس تهران، بیش از پنج میلیارد و ٣٨٥ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ٣٠ هزار و ٣٢٢ میلیارد ریال معامله شد.

همچنین بیمه اتکایی امین (اتکای) با ٣١ واحد، تامین سرمایه امین (امین) با ٢٦ واحد، رادیاتور ایران (ختور) با ١٧ واحد و لیزینگ کارآفرین (ولکار) با ١٤ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس همراه شدند.

در مقابل صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با یک هزار و ٩٥٢ واحد، بانک پاسارگاد (وپاسار) با یک هزار و ٦٣٧ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با یک هزار و ٥٤٩ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با یک هزار و ٢٧٦ واحد، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید (وامید) با یک هزار و ٢٣٧ واحد و پالایش نفت اصفهان (شپنا) با یک هزار و ٢١٢ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.

بر پایه این گزارش، امروز نماد شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، ایران خودرو (خودرو)، پالایش نفت اصفهان (شپنا)، سایپا (خساپا)،  گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو (خگستر)، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) و بانک ملت (وبملت) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه یک میلیارد و ١١٧ میلیون برگه سهم به ارزش سه هزار و ١٧٩ میلیارد ریال دادوستد شد.

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ٢٤٩ واحد کاهش داشت و به ۱۸ هزار و ١٤٦ واحد رسید.

در این بازار بیش از سه میلیارد و ٦٧٥ میلیون برگه سهم و اوراق مالی دادوستد شد و تعداد دفعات معاملات امروز فرابورس بیش از ١٦٦ هزار و ٧١٤ نوبت بود.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

  نظر شما

  • ناشناس

   بورس محل دزدی و غارت پول مردم. بفروش و برو

  • ناشناس

   مقصر شرایط نزولی شخص اقای مجیدعشقی هست ایشون هیچ تحرکی ندارن وظیفه ریس بورس حمایت از بازار در شرایط حساس هست ایشون درایت لازم برای اینکار رو ندارن مثلا دربحث برجام ایشون اگه فقط ۲روز ازبازارحمایت میکرد بازار به این حال و روز نمی افتاد یا ایشون اگه حتی توی اون شرایط بد یه جلسه سوری باشورای عالی بورس میگرفت حتما رسانه های خبری این خبر رو پوشش میدادن و جلوی رفتار التهابی سهامدارها گرفته میشد ایشون حتی وقتی حال وروز بازار جهانی خوب بود نتونست جلوی مالیات ستانی رو بگیره و بگه اینکار خلاف بازار بورس هست.

  پربیننده‌ترین اخبار اقتصادی

  مهمترین اخبار

  آخرین اخبار اقتصادی

  اخبار برگزیده