حرکت سرمایه‌گذاران به سوی پناهگاه طلا

حرکت سرمایه‌گذاران به سوی پناهگاه طلا

پس از انتشار خبر اصابت دو موشک در خاک لهستان و گمانه‌زنی‌ها درباره احتمال منشا روسی این موشک‌ها، سرمایه‌‌های در بازارهای جهانی به سوی پناهگاه امن سنتی سرازیر شدند.

به گزارش خبرگزاری برنا؛  پس از انتشار خبر اصابت دو موشک در خاک لهستان و گمانه‌زنی‌ها درباره احتمال منشا روسی این موشک‌ها، سرمایه‌‌های در بازارهای جهانی به سوی پناهگاه امن سنتی سرازیر شدند.

  این مساله سبب شد دیروز قیمت طلا  افزایش داشته باشد، و به بالاترین حد در سه ماه گذشته برسد.

دیروز هر اونس طلا با 0.1 درصد افزایش به 1780.62 دلار رسید، در حالی که معاملات آتی طلا با 0.1 درصد افزایش به 1784.05 دلار در هر اونس رسید .

gold_3d_b_o_usd_x

پس از سقوط یک موشک ساخت روسیه در شرق لهستان و کشته شدن دو نفر، سرمایه گذاران به دنبال یک پناهگاه امن جدید بودند. این اولین بار است که تسلیحات روسی به قلمرو ناتو حمله می‌کند و ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین، این حمله را «تشدید بسیار مهم» جنگ خواند.

قیمت شمش در روزهای اولیه حمله روسیه به اوکراین در اوایل سال جاری به بالاترین حد در دو سال گذشته رسیده بود. تشدید درگیری می تواند به طور بالقوه قیمت های فلز زرد را دوباره افزایش دهد.

پس از اینکه داده‌ها نشان داد تورم تولیدکننده آمریکا در اکتبر به پایین‌ترین حد خود در ۱۴ ماه گذشته رسیده است، ضعف دلار نیز به نفع قیمت طلا بوده است. این آمار همراه با داده‌های ضعیف‌تر از حد انتظار تورم مصرف‌کننده که هفته گذشته منتشر شد، باعث شد که بازارها فرضیه‌های مبنی بر کاهش تورم در آمریکا افزایش دهند.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار اقتصادی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار اقتصادی

    اخبار برگزیده