قیمت نفت چهارشنبه دوم آذر ماه افزایش یافت

قیمت نفت چهارشنبه دوم آذر ماه افزایش یافت

بهای معاملات آتی نفت برنت به 88.20 دلار و وست تگزاس اینترمدیت آمریکا (WTI) به 80.84 دلار در هر بشکه رسید.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری برنا، قیمت نفت در اوایل مبادلات روز چهارشنبه در شرایطی افزایش یافت که ذخایر نفت خام آمریکا به شدت کاهش یافته است و این امر نشان‌دهنده محدودیت عرضه در آستانه ممنوعیت اتحادیه اروپا و سقف قیمتی G7 برای نفت روسیه است.

بهای معاملات آتی نفت برنت در ساعت 8:41 به وقت تهران با 16سنت یا 0.18 درصد افزایش به 88.20 دلار در هر بشکه رسید، در حالی که قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا (WTI) با 11 سنت یا 0.14 درصد افزایش به 80.84 دلار در هر بشکه رسید.

هر دو قرارداد معیار در جلسه قبل حدود 1 درصد افزایش یافت زیرا امارات متحده عربی، کویت، عراق و الجزایر اظهارات وزیر انرژی عربستان سعودی را حمایت کردند که سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش که روی هم موسوم به اوپک پلاس هستند، در نظر نگرفته بودند. 

بر اساس گزارش رویترز، به گفته تحلیلگران، عدم اطمینان در مورد اینکه روسیه چگونه به کشورهای گروه هفت (G7) برای محدود کردن قیمت نفت پاسخ خواهد داد، بازار را بیشتر حمایت کرد.

یک مقام ارشد خزانه داری ایالات متحده گفت که سقف قیمتی هنوز اعلام نشده است، اما قرار است از 5 دسامبر اعمال شود، احتمالاً این قیمت چند بار در سال تعدیل خواهد شد.

 

استفان اینس، شریک مدیریت دارایی SPI در یادداشتی به مشتریان گفت:«تجار به دقت صادرات روسیه را زیر نظر دارند و به دنبال این خواهند بود که تا چه حد ممکن است فروش خارجی این کشور را در اقدامی تلافی جویانه کاهش دهند، که می تواند دلیلی برای افزایش قیمت نفت باشد.»

به گفته منابع بازار، داده‌های موسسه نفت آمریکا نشان داد که با افزایش قیمت‌ها در روز چهارشنبه، ذخایر نفت خام آمریکا در هفته منتهی به 18 نوامبر حدود 4.8 میلیون بشکه کاهش یافت.

 

تحلیلگرانی که در نظرسنجی رویترز شرکت کردند به طور میانگین انتظار کاهش 1.1 میلیون بشکه ای از ذخایر نفت خام را داشتند.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار اقتصادی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار اقتصادی

    اخبار برگزیده