معاون وزیر راه: خودروسازان کیفیت محصولات را افزایش دهند

 معاون وزیر راه: خودروسازان کیفیت محصولات را افزایش دهند

معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی گفت: پلیس، قوه قضاییه و اورژانس باید اطلاعات تصادفات جاده‌ای را در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار دهند.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ شهریار افندی‌زاده، معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: ثبت اطلاعات سازمان‌ها و ارگان‌های تاثیر گذار در سامانه جامع ثبت حوادث و سوانح حمل‌ونقل کشور ضروری است، چرا که تحلیل این داده‌ها به ما برای تصمیم‌گیری و ارائه راهکار مناسب در جهت کاهش تصادفات جاده‌ای کمک خواهد کرد.

وی ادامه داد: هدف اصلی کمیسیون ایمنی راه‌ها کاهش تعداد تصادفات جاده‌ها با کمک عوامل تاثیر گذار است و قرار شد نقاط پر تصادف توسط سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و پلیس راه ظرف مدت یک ماه شناسایی و به کمیسیون ایمنی راه‌ها برای اقدامات بعدی ارائه شود.

وی با بیان این‌که سازمان راهداری با همکاری استان‌ها نقاط حادثه‌خیز جاده‌ها را شناسایی می‌کند، گفت: در سال 98 اکشن پلنی (برنامه اقدام) برای افزایش ایمنی راه‌ها و کاهش تصادفات در کمیسیون ایمنی و مراجع ذی‌صلاح تایید شد که طی جلسات کمیسیون ایمنی راه‌ها وظایف همه سازمان‌ها و عملکرد آن‌ها بر اساس این برنامه اقدام، مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: همه سازمان‌ها و ارگان‌های تاثیرگذار از جمله پلیس راه، قوه قضاییه، سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، اورژانس، هلال احمر و ... باید تمامی اطلاعات خود را درباره تصادفات جاده‌ای اعم از موقعیت و شدت تصادف و تعداد متوفیان و مجروحین ارائه کنند تا بتوانیم بر اساس این داده‌ها، تحلیل مناسبی برای تصمیم‌گیری داشته باشیم.

افندی‌زاده با بیان اینکه باید تلاش کنیم تعداد تصادفات روند رو به کاهش داشته باشد، افزود: در تصادفات جاده‌ای عامل انسانی، جاده و خودرو تاثیر دارد، در حوزه جاده، شناسایی و برطرف کردن نقاط پر تصادف در کاهش سوانح جاده‌ای موثر است.

وی موضوع دوم را مسئله آمورش نیروی انسانی دانست و گفت: به منظور آموزش نیروی انسانی از صدا و سیما تهیه و پخش فیلم‌های آموزشی را درخواست کردیم. عامل تاثیر گذاربعدی در کاهش تصادفات، ایمنی خودروهاست که شرکت‌های خودروسازی باید برای ارتقاء ایمنی خودروها تلاش کنند.

انتهای پیام/

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار اقتصادی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار اقتصادی

    اخبار برگزیده