در گفت وگو با برنا:

آصفری: بذرپاش با بدنه دولت و مجلس آشناست و می تواند مدیر لایقی در حوزه وزارت راه و شهرسازی باشد

آصفری: بذرپاش با بدنه دولت و مجلس آشناست و می تواند مدیر لایقی در حوزه وزارت راه و شهرسازی باشد

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور درباره توانایی های مهرداد بذرپاش برای تصدی پست وزارت راه و شهرسازی گفت: وی با توجه به سوابق مدیریتی در حوزه های مختلف فردی شایسته بوده و آشنا بودن با مجلس و دولت می تواند مدیر لایقی در حوزه وزارت راه و شهرسازی با وظایف گسترده در این حوزه داشته باشد.

محمد حسن آصفری نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و نماینده اراک در مجلس در گفت و گو با خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری برنا درباره وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی اظهار داشت: وزارت راه و شهرسازی یک وزارت عریض و طویل است و بخش اعظمی از خدمات حمل و نقل کشور چه از لحاظ جاده ای، هوایی، ریلی و کشتیرانی به عهده وزارت راه و شهرسازی است.

وی افزود: در حوزه حمل و نقل ما امروز نیاز به اقدامات جدی داریم و ناوگان فرسوده حمل و نقل برون شهری ما نیاز به اصلاح جدی دارد و ناوگان حمل و نقل باری ما نیاز به توجه جدی دارد. بحث هواپیماهای ما که می تواند بحث حمل و نقل هم داخل کشور و هم بیرون از کشور را دنبال کند، نیاز به توجه دارد.

آصفری بیان داشت: متاسفانه بیشتر هواپیماهایمان به دلیل نیاز به قطعات و تعمیرات خوابیده‌اند و استفاده نمی‌شوند و بیشتر هواپیماها کمتر از حتی هشت تا ده هزار ساعت پرواز کردند که به دلیل غیرکارشناسی، خریداری شده و به عنوان هواپیماهای برجامی و تقریبا 16 فروند هم هست که خوابیده و در کنار آنها تعداد ده ها هواپیما هست که خوابیدند و نیاز به تعمیرات اساسی دارند.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: در حوزه مدیریت شهری ما امروز نیاز به این داریم که وزارت راه و شهرسازی در تهیه نقشه شهرها توجهی ویژه کند؛ به‌ویژه جلوگیری از بافت های حاشیه نشینی که در شهر است نیاز به اصلاحات جدی دارد.

وی ادامه داد:  بافت های فرسوده ما در کلان شهرها نیاز به توجه و نوسازی دارند و ما در منطقه ای هستیم که هر لحظه امکان فعال شدن گسل های زلزله است که اگر فعال شود ممکن است هم تلفات جانی ومالی را در پی داشته باشد و  نیاز است که وزارت راه و شهرسازی برنامه های لازم را برای اصلاح بافت های فرسوده ما اقدامات لازم انجام دهد.

نماینده مردم اراک در مجلس بیان داشت: در حوزه تامین مسکن، ما در کشور یک مشکل جدی و قیمت بالای مسکن مواجه هستیم که باید دولت یک اقدام جدی انجام دهد و با رعایت اصول شهرسازی و مقاوم سازی دولت تسهیلات در اختیارشان قرار دهد و مجوزهای لازم را در اختیارشان قرار دهد تا مردم با بافت هایی که در داخل کشور وجود دارد، در داخل کشور و در کنار شهرها نسبت به تامین کمبود مسکن کشور اقدام جدی انجام دهند.

وی تاکید کرد: من اعتقاد دارم که اگر در اختیار ملت قرار دهیم می توانیم؛ اما اگر دولت بخواهد انجام بدهد شدنی نیست. ما باید همان اقدامی که در مسکن مهر  انجام گرفت و زمین در اختیار مردم گذاشتیم و خودشان ساختند اگر این اقدام را دولت فقط مدیریت کند ولی زمین را در قالب تعاونی ها در اختیار مردم قرار بدهد، می توانیم به این قضیه دست پیدا کنیم.

نماینده مردم اراک در مجلس درباره توانایی های مهرداد بذرپاش برای تصدی پست وزارت راه و شهرسازی گفت: وی را فرد شایسته می دانم با توجه به سوابق مدیریتی که بذرپاش در حوزه های مختلف داشته و آشنا بودن با مجلس و دولت می تواند مدیر لایقی در حوزه وزارت راه و شهرسازی با وظایف گسترده در این حوزه داشته باشد.

انتهای پیام/

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار اقتصادی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار اقتصادی

    اخبار برگزیده