مجوز وزارت جهاد برای حذف گله های مرغ مادر گوشتی غیر تولکی با سن ۶۴ هفته

مجوز وزارت جهاد برای حذف گله های مرغ مادر گوشتی غیر تولکی با سن 64 هفته

وزارت جهاد کشاورزی به‌منظور مدیریت بهینه تولید گوشت مرغ و تنظیم بازار این محصول، مجوز حذف گله های غیر تولکی مادر گوشتی با سن بالای 64 هفته را صادر کرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری برنا، دوره رشد مرغ ها مادر را معمولاً از سن یکروزگی تا 22-18 هفتگی در نظر می گیرند که دوره آماده سازی مرغان مادر برای ورود به دوره تولید می باشد.

هدف اصلی در دوره تولید مرغان مادر، تولید تخم مرغ های نطفه دار است تا زمینه ساز تولید جوجه های یکروزه سالم و قوی باشند.

معمولا دوره انتقال مرغان مادر از دوره رشد به دوره تولید مستلزم انتقال آنها به آشیانه جدید است که حتی می تواند در مزرعه ای جداگانه باشد. دوره تولید از سن 22-18 هفتگی آغاز شده و بسته به عملکرد گله تا سن 65-60 هفتگی به طول می انجامد

وزارت جهاد کشاورزی به‌منظور مدیریت بهینه تولید گوشت مرغ و تنظیم بازار این محصول، تدبیری اندیشیده که در نهایت به نفع تولیدکننده و مصرف‌کننده تمام شود.

به همین منظور،  وزارت جهاد کشاورزی با ارسال نامه ای به جهاد کشاورزی استان‌ها اجازه حذف گله‌های مرغ مادر گوشتی بالای 64 هفته را به مرغداران داد.

در نامه امید امینی مدیرکل دفتر معاونت امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی به معاونت های های تولیداتی دامی استان ها درباره حذف گله های مرغ مادر گوشتی آمده است: از تاریخ یک بهمن ماه تا اطلاع ثانونی حذف گله های غیر تولکی مادر گوشتی با سن بالای 64 هفته و گله های دارای تولکی با سن بالای 90 هفته نیاز به مجوز این دفتر ندارد.

14011028112253463268623810

بنا بر این گزارش، در بیشتر مناطق فصل پاییز و زمستان بعنوان دوره تو لک رفتن  و پر ریزی مرغ ها محسوب میشود. مرغ ها در زمان لک رفتن دچار پر ریزی شدید شده و تخمگذاری آنها نیز قطع میشود.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار اقتصادی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار اقتصادی

    اخبار برگزیده