رکورد زنی فروش نفت ایران در سه سال اخیر

رکورد زنی فروش نفت ایران در سه سال اخیر

​صادرات نفت و میعانات روزانه ایران، در سه ماه گذشته به طور میانگین از یک میلیون بشکه را رد کرده است.

به گزارش خبرنگار نفت خبرگزاری برنا، براساس گزارش گروه تحقیقاتی سولوشن با عنوان"چشم‌انداز بازار نفت در ماه‌های پیش‌رو" در حوزه خریداران و عرضه، چین به عنوان بزرگ و مهم‌ترین بازار مصرفی نفت در سال 2023 به نظر گرفته خواهد شد چنانچه این کشور در حال خروج از محدودیت‌های کرونایی است.

از طرفی در زمینه عرضه و تولید نیز کشور، فعالیت‌های حفاری در میادین شیل آمریکا افزایش خواهد یافت و هم‌چنین ونزوئلا به بازار نفت بازخواهد گشت. علاوه بر آن کشورهایی نظیر برزیل، کانادا و نروژ با افزایش تولید از جمله محرک‌های اصلی بازار مصرفی در سال 2023 خواهند بود.

بنابراین می‌توان گفت شاهد پیشی گرفتن عرضه بر تقاضا و نتیجه آن نیز حرکت به سمت مازاد عرضه و فشار بر قیمت نفت در سال 2023 خواهد بود.

1

بیشترین فروش نفت ایران در سه سال گذشته

شایان ذکر است در هفته اول ژانویه 2023، ذخایر دریایی نفت خام و میعانات ایران با یک رونده کاهشی به 43.5 میلیون بشکه کاهش پیدا کرده که دو سوم آن میعانات گازی است.

2

​نکته قابل توحه این است که صادرات نفت و میعانات روزانه ایران، در سه ماه گذشته به طور میانگین از یک میلیون بشکه را رد کرده و به عبارتی در سه سال گذشته رکورد جدیدی را به ثبت رسانده است. در صورتی که صادرات در سال 2021 و 2022 به ترتیب برابر با 790 هزار بشکه و یک میلیون بشکه در روز بوده است.

3

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار اقتصادی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار اقتصادی

    اخبار برگزیده